Main Menu
User Menu

27. doprovodné stíhací křídlo [1950-1953]

27th Fighter-Escort Wing

     
Název:
Name:
27. doprovodné stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
27th Fighter-Escort Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
27. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1953
Nástupce:
Successor:
27. strategické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1950-06.08.1951 8. letecká armáda
19.11.1950-29.11.1950 dočasně podřízeno: ?
30.11.1950-15.07.1951 dočasně podřízeno: 5. letecká armáda
06.08.1951-20.01.1953 42. letecká divize
06.10.1952-13.10.1952 dočasně podřízeno: ?
13.10.1952-20.01.1953 dočasně podřízeno: 39. letecká divize (obranná)
Dislokace:
Deployed:
01.02.1950-20.01.1953 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
01.02.1950-01.05.1951 Packard, Ashley B. (Colonel)
01.05.1951-06.07.1952 Rudell, Raymond F. (Colonel)
06.07.1952-20.01.1953 Blakeslee, Donald J. M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1950-16.06.1952 27. doprovodná stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/27-doprovodne-stihaci-kridlo-1950-1953-t138358#452504Verze : 2
MOD