Main Menu
User Menu

42. letecká divize [1951-1952]

42nd Air Division

     
Název:
Name:
42. letecká divize
Originální název:
Original Name:
42nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
42. bombardovací křídlo (střední)
Datum zániku:
Disbanded:
16.06.1952
Nástupce:
Successor:
42. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.03.1951-16.06.1952 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
10.03.1951-16.06.1952 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
15.03.1951-16.06.1952 Edwinson, Clarence T. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.04.1951-16.06.1952 12. doprovodné stíhací křídlo
06.08.1951-20.01.1953 27. doprovodné stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-letecka-divize-1951-1952-t139205#453352Verze : 0
MOD