Main Menu
User Menu

39. letecká divize (obranná) [1952-1955]

39th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
39. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
39th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.03.1955
Nástupce:
Successor:
39. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1952-01.09.1954 ?
01.09.1954-18.03.1955 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.03.1952-18.03.1955 Misawa, Misawa AB
Velitel:
Commander:
01.03.1952-30.05.1952 Hubbard, Boyd Jr (Colonel)
30.05.1952-06.06.1953 Low, Curtis R. (Colonel)
06.06.1953-15.09.1953 Culver, German P. (Colonel)
15.09.1953-18.03.1955 Elder, William E. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1955-18.03.1955 49. stíhací bombardovací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/39-letecka-divize-obranna-1952-1955-t139191#453338Verze : 0
MOD