Main Menu
User Menu

15. taktické stíhací křídlo [1962-1970]

15th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
15. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
15th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1962
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1970
Nástupce:
Successor:
15. letištní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.04.1962-01.07.1962 Velitelství taktického letectva
01.07.1962-01.10.1970 836. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1962-01.10.1970 Tampa, MacDill AFB
Velitel:
Commander:
17.04.1962-30.06.1962 -, - (-)
01.07.1962-08.06.1964 Jones, George L. (Colonel)
08.06.1964-06.07.1964 Vetort, Francis J. (Colonel)
06.07.1964-04.10.1965 Chase, Levi R. (Colonel)
04.10.1965-06.10.1965 Bradley, Raymond A. (Colonel)
06.10.1965-12.06.1966 Ramsey, Woodrow W. (Colonel)
12.06.1966-29.07.1966 Stanfield, Donald N. (Colonel)
29.07.1966-15.08.1966 Bowers, Charles J. (Colonel)
15.08.1966-21.06.1967 Catington, James D. (Colonel)
21.06.1967-20.05.1968 Carlson, Roy D. (Colonel)
20.05.1968-01.02.1970 Meier, Clifford H. (Colonel)
01.02.1970-01.10.1970 McNeil, Travis R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/15-takticke-stihaci-kridlo-1962-1970-t138308#452453Verze : 1
MOD