Main Menu
User Menu

15. letištní křídlo [1972-2003]

15th Air Base Wing

     
Název:
Name:
15. letištní křídlo
Originální název:
Original Name:
15th Air Base Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1972
Předchůdce:
Predecessor:
15. taktické stíhací křídlo
15. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.2003
Nástupce:
Successor:
15. transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1972-28.04.2003 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
23.08.1972-01.05.1976 Paxton, Wilmot E. Y. (Colonel)
01.05.1976-17.05.1976 Thompson, Richard L. (Colonel)
07.07.1978-15.08.1980 Stevenson, Sharman R. (Colonel)
15.08.1980-21.07.1983 Parrish, John A. Jr (Colonel)
21.07.1983-18.04.1984 Luigs, Charles F. (Colonel)
18.04.1984-19.04.1985 Connolly, Keith B. (Colonel)
19.04.1985-22.05.1987 Clark, Wayne E. (Colonel)
22.05.1987-09.11.1987 Gill, Timothy D. (Colonel)
09.11.1987-20.09.1988 Kennedy, William J. (Colonel)
20.09.1988-23.07.1991 Lyon, Don A. (Colonel)
23.07.1991-25.06.1993 Meter, William C. Van (Colonel)
25.06.1993-26.01.1996 Kealoha, Dwight M. (Brigadier General)
26.01.1996-14.08.1997 Brown, Bruce A. (Colonel)
14.08.1997-08.07.1999 Testa, Ann M. (Colonel)
08.07.1999-14.06.2001 Redmann, Steven J. (Brigadier General)
14.06.2001-28.04.2003 Riggle, Albert F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1990-13.04.1992 1957. spojovací skupina
13.04.1992-DD.MM.RRRR 15. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/15-letistni-kridlo-1972-2003-t138309#452454Verze : 0
MOD