Main Menu
User Menu

836. letecká divize [1962-1971]

836th Air Division

     
Název:
Name:
836. letecká divize
Originální název:
Original Name:
836th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.06.1962
Předchůdce:
Predecessor:
836. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
836. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.06.1962-01.07.1962 Velitelství taktického letectva
01.07.1962-30.06.1971 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1962-30.06.1971 Tampa, MacDill AFB
Velitel:
Commander:
14.06.1962-30.06.1962 -, - (-)
01.07.1962-DD.04.1963 Smith, Stanton T. Jr (Colonel)
DD.04.1963-01.01.1964 Meyers, Gilbert L. (Brigadier General)
01.01.1964-16.01.1964 Ramsey, Woodrow W. (Colonel)
16.01.1964-29.07.1965 Schinz, Albert W. (Brigadier General)
29.07.1965-01.09.1967 Collins, Frank J. (Brigadier General)
01.09.1967-01.12.1967 Bradley, Raymond A. (Colonel)
01.12.1967-19.02.1969 Hendry, Augustus M. Jr (Brigadier General)
19.02.1969-06.02.1970 Douglas, Paul P. Jr (Brigadier General)
06.02.1970-20.07.1970 Fisher, Franklin L. (Colonel)
20.07.1970-30.06.1971 Tallman, Kenneth L. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1962-08.11.1965 12. taktické stíhací křídlo
01.07.1962-01.10.1970 15. taktické stíhací křídlo
01.10.1964-01.01.1965 31. taktické stíhací křídlo
01.04.1965-30.06.1971 33. taktické stíhací křídlo
01.08.1966-25.12.1966 31. taktické stíhací křídlo
01.10.1970-30.09.1971 1. taktické stíhací křídlo
15.10.1970-30.06.1971 31. taktické stíhací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/836-letecka-divize-1962-1971-t139406#453553Verze : 0
MOD