Main Menu
User Menu

12. strategické stíhací křídlo [1953-1957]

12th Strategic Fighter Wing

     
Název:
Name:
12. strategické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
12th Strategic Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1953
Předchůdce:
Predecessor:
12. doprovodné stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1957
Nástupce:
Successor:
12. denní stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1953-01.07.1957 42. letecká divize
18.05.1953-10.08.1953 dočasně podřízeno: 39. letecká divize (obranná)
10.05.1954-07.08.1954 dočasně podřízeno: 39. letecká divize (obranná)
Dislokace:
Deployed:
20.01.1953-01.07.1957 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
20.01.1953-23.04.1954 Hunziker, Richard O. (Colonel)
23.04.1954-20.07.1956 Cook, Howard G. (Colonel)
20.07.1956-10.08.1956 Stephens, Robert W. (Colonel)
10.08.1956-01.07.1957 Dunham, William D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-strategicke-stihaci-kridlo-1953-1957-t138296#452441Verze : 3
MOD