Main Menu
User Menu

42. letecká divize [1952-1958]

42nd Air Division

     
Název:
Name:
42. letecká divize
Originální název:
Original Name:
42nd Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
42. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
08.01.1958
Nástupce:
Successor:
42. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.04.1955 8. letecká armáda
01.04.1955-01.07.1957 2. letecká armáda
01.07.1957-01.10.1957 9. letecká armáda
01.10.1957-01.01.1958 18. letecká armáda
01.01.1958-08.01.1958 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-08.01.1958 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
16.06.1952-04.07.1957 Edwinson, Clarence T. (Brigadier General)
04.07.1957-08.01.1958 McElroy, Ivan W. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-20.01.1953 12. doprovodné stíhací křídlo
20.01.1953-01.07.1957 12. strategické stíhací křídlo
20.01.1953-08.01.1958 27. strategické stíhací křídlo
01.07.1957-08.01.1958 12. denní stíhací křídlo
01.07.1957-08.01.1958 27. stíhací bombardovací křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-letecka-divize-1952-1958-t139206#453353Verze : 0
MOD