Main Menu
User Menu

12. doprovodné stíhací křídlo [1950-1953]

12th Fighter-Escort Wing

     
Název:
Name:
12. doprovodné stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
12th Fighter-Escort Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1953
Nástupce:
Successor:
12. strategické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1950-05.12.1950 2. letecká armáda
05.12.1950-09.04.1951 8. letecká armáda
09.04.1951-16.06.1952 42. letecká divize
16.06.1952-20.01.1953 42. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.11.1950-05.12.1950 Albany, Turner Air Force Base
05.12.1950-20.01.1953 Austin, Bergstrom AFB

Velitel:
Commander:
01.11.1950-20.11.1950 Ross, James M. (Captain)
20.11.1950-01.04.1952 Wilson, Cy (Colonel)
01.04.1952-04.08.1952 Gayle, Charles A. (Colonel)
04.08.1952-20.01.1953 Hunziker, Richard O. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1950-16.06.1952 12. doprovodná stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-doprovodne-stihaci-kridlo-1950-1953-t138295#452440Verze : 2
MOD