Main Menu
User Menu

363. taktické průzkumné křídlo [1950-1981]

363rd Tactical Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
363. taktické průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
363rd Tactical Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1950
Předchůdce:
Predecessor:
363. taktické průzkumné křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1981
Nástupce:
Successor:
363. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1950-02.04.1951 Velitelství taktického letectva
02.04.1951-25.04.1951 9. letecká armáda
25.04.1951-11.10.1951 ?
11.10.1951-08.02.1958 9. letecká armáda
08.02.1958-01.02.1963 837. letecká divize
01.02.1963-15.07.1963 ?
15.07.1963-01.10.1964 9. letecká armáda
01.10.1964-24.12.1969 833. letecká divize
24.12.1969-01.10.1981 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1950-02.04.1951 Langley AFB
02.04.1951-31.12.1993 Sumter, Shaw AFB
01.06.1959-01.10.1959 deployed at Hampton, Langley AFB
21.10.1962-30.11.1962 deployed at Tampa, MacDill AFB
Velitel:
Commander:
01.09.1950-12.03.1951 Chapman, Willis F. (Colonel)
12.03.1951-13.03.1951 Watkins, Harvey J. (Lieutenant Colonel)
13.03.1951-02.04.1951 Cabas, Victor N. (Lieutenant Colonel)
02.04.1951-24.04.1951 Dyas, John R. (Colonel)
25.04.1951-10.10.1951 -, - (-)
11.10.1951-14.07.1954 Dyas, John R. (Colonel)
14.07.1954-17.07.1954 Knobloch, Richard A. (Colonel)
17.07.1954-04.06.1955 Tibbets, Gene H. (Colonel)
04.06.1955-08.02.1958 Mack, Stephen B. (Brigadier General)
08.02.1958-25.08.1958 Smith, Derwood K. (Colonel)
25.08.1958-05.06.1959 Brown, Thomas D. (Colonel)
05.06.1959-21.07.1959 Ford, Thomas R. (Brigadier General)
21.07.1959-15.06.1961 Bridges, John D. (Colonel)
15.06.1961-01.09.1961 Nichols, Franklin A. (Colonel)
01.09.1961-19.08.1963 McCartan, Arthur A. (Colonel)
19.08.1963-25.06.1965 Thomas, Arthur D. (Colonel)
25.06.1965-05.08.1967 Cabas, Victor N. (Colonel)
05.08.1967-23.06.1968 Westburg, Leslie J. (Colonel)
23.06.1968-15.07.1968 Sampson, Allan T. (Colonel)
15.07.1968-14.06.1969 Young, Kendall S. (Brigadier General)
14.06.1969-16.05.1970 Hesse, Erwin A. (Colonel)
16.05.1970-10.06.1971 Collins, Richard B. (Colonel)
10.06.1971-26.06.1972 Howell, Philip V. Jr (Colonel)
26.06.1972-25.10.1972 Walsh, Mark A. Jr (Colonel)
25.10.1972-02.08.1974 Bally, William J. Jr (Colonel)
02.08.1974-29.03.1976 Hull, Rolland G. (Colonel)
29.03.1976-12.08.1977 Rogers, Albert G. (Colonel)
12.08.1977-23.01.1980 Henkel, Paul A. (Colonel)
23.01.1980-01.10.1981 Powell, Cecil W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1950-08.02.1958 363. taktická průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/363-takticke-pruzkumne-kridlo-1950-1981-t137656#451800Verze : 1
MOD





Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/468319
URL : https://www.valka.cz/363-takticke-pruzkumne-kridlo-1950-1981-t137656#468320Verze : 0
MOD


[zdroje][/zdroje]


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/468321
URL : https://www.valka.cz/363-takticke-pruzkumne-kridlo-1950-1981-t137656#468322Verze : 0
MOD