Main Menu
User Menu

Admiralát Německý záliv [1944-1945]

Admiral German Bight / Admiral Deutsche Bucht

     
Název:
Name:
Admiralát Německý záliv
Originální název:
Original Name:
Admiral Deutsche Bucht
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Pobřežní velitelství Německý záliv
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.09.1944-07.05.1945 Hlavní velitelství námořnictva Severní moře
Dislokace:
Deployed:
07.09.1944-07.05.1945 Cuxhaven, ? /
Velitel:
Commander:
07.09.1944-10.02.1945 Scheurlen, Ernst (Vizeadmiral)
11.02.1945-15.03.1945 Johannesson, Rolf (Konteradmiral)
16.03.1945-07.05.1945 Kleikamp, Gustav (Vizeadmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.09.1944-07.05.1945 Menzel, Hermann ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.01.1945-04.02.1945 Střelecký prapor námořnictva 313
DD.01.1945-08.05.1945 5. zajišťovací divize
04.02.1945-19.02.1945 Instrukční prapor 313
04.02.1945-19.02.1945 Náhradní střelecký prapor námořnictva Sever

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=9216
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Admiralat-Nemecky-zaliv-1944-1945-t136486#450566Verze : 0
MOD