Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství námořnictva Severní moře [1943-1945]

Naval High Command North Sea / Marineoberkommando Nordsee

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství námořnictva Severní moře
Originální název:
Original Name:
Marineoberkommando Nordsee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Námořní stanice Severní moře
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1943-08.05.1945 Hlavní velitelství námořnictva
Dislokace:
Deployed:
22.06.1943-08.05.1945 Wilhelmshaven, ? /

Velitel:
Commander:
22.06.1943-08.05.1945 Förste, Erich (Admiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1943-DD.04.1945 2. admiralát Severní moře
16.04.1944-08.05.1945 Admiralát Skagerrak
07.09.1944-07.05.1945 Admiralát Německý záliv

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=9015
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-namornictva-Severni-more-1943-1945-t136354#450158Verze : 0
MOD