Main Menu
User Menu

Námořní stanice Severní moře [1935-1943]

Naval Station North Sea / Marinestation der Nordsee

     
Název:
Name:
Námořní stanice Severní moře
Originální název:
Original Name:
Marinestation der Nordsee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Námořní stanice Severní moře
Datum zániku:
Disbanded:
22.06.1943
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství námořnictva Severní moře
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1935-22.06.1943 Skupinové velitelství námořnictva Západ
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1935-22.06.1943 Wilhelmshaven, ? /

Velitel:
Commander:
DD.10.1938-DD.08.1939 Saalwächter, Alfred (Admiral)
DD.08.1939-DD.11.1939 Schultze, Otto (Admiral)
DD.11.1939-22.06.1943 Densch, Hermann (Admiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1935-DD.MM.1942 2. admiralát Severní moře
DD.MM.1938-DD.MM.1942 2. admiralát stanice Severní moře
23.05.1940-01.06.1940 Velitelství námořnictva Jihozápad
01.06.1940-DD.06.1940 Velitelství námořnictva Nizozemsko-Belgie
14.02.1941-20.04.1941 Velitelství námořnictva A
DD.MM.1942-22.06.1943 2. admiralát Severní moře

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=9015
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Namorni-stanice-Severni-more-1935-1943-t136373#450251Verze : 0
MOD