Main Menu
User Menu

Rausova armádní skupina [1944-1944]

Army Group Raus / Armeegruppe Raus

     
Název:
Name:
Rausova armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Raus
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
1. tanková armáda
Datum zániku:
Disbanded:
18.08.1944
Nástupce:
Successor:
Heinriciho armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1944-18.08.1944 Skupina armád Severní Ukrajina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.07.1944-15.08.1944 Raus, Erhard (General der Panzertruppe)
15.08.1944-18.08.1944 Raus, Erhard (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1944-18.08.1944 Wagener, Carl (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1944-18.08.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 531
26.07.1944-18.08.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 311
DD.07.1944-DD.08.1944 14. haličská dobrovolnická pěší divize SS
DD.07.1944-DD.08.1944 20. divize tankových granátníků
DD.07.1944-DD.08.1944 III. tankový sbor
DD.07.1944-DD.08.1944 LIX. armádní sbor
DD.07.1944-05.08.1944 XIII. armádní sbor
DD.07.1944-DD.11.1944 XXIV. tankový sbor
DD.07.1944-DD.08.1944 XXXXVIII. tankový sbor
13.08.1944-18.08.1944 Hlavní polní velitelství 365

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1-5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main, 1966
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2146
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Rausova-armadni-skupina-1944-1944-t128993#435127Verze : 0
MOD