Main Menu
User Menu

Tanková skupina 1 [1940-1941]

1st Tank Group / Panzergruppe 1

     
Název:
Name:
Tanková skupina 1
Originální název:
Original Name:
Panzergruppe 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
XXII. armádní sbor (motorizovaný)
Datum zániku:
Disbanded:
06.04.1941
Nástupce:
Successor:
Kleistova tanková skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.11.1940-03.01.1941 Skupina armád C
03.01.1941-06.04.1941 12. armáda / OKH
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.11.1940-06.04.1941 Kleist, Ewald von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.11.1940-06.04.1941 Zeitzler, Kurt (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.11.1940-01.12.1940 14. pěší divize (motorizovaná)
16.11.1940-DD.12.1940 16. tanková divize
16.11.1940-DD.12.1940 19. tanková divize
16.11.1940-DD.12.1940 50. pěší divize
DD.11.1940-DD.12.1940 16. pěší divize (motorizovaná)
DD.12.1940-16.11.1940 20. tanková divize
15.02.1941-06.04.1941 Velitelství letectva Tankové skupiny 1
DD.03.1941-DD.04.1941 XVIII. horský armádní sbor
DD.03.1941-DD.04.1941 XXX. armádní sbor
DD.03.1941-DD.04.1941 XXXX. armádní sbor (motorizovaný)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Panzer-Gruppenkommando 1
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1-5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
www.geocities.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=1194
URL : https://www.valka.cz/Tankova-skupina-1-1940-1941-t128652#434259Verze : 0
MOD