Main Menu
User Menu

5. letecká divize [1939-1939]

5th Air Division / 5. Flieger-Division

     
Název:
Name:
5. letecká divize
Originální název:
Original Name:
5. Flieger-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1939
Předchůdce:
Predecessor:
31. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1939
Nástupce:
Successor:
V. letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1939-10.10.1939 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1939-10.10.1939 Greim, Robert von (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1939-01.05.1939 I. skupina těžké stíhací eskadry 143
01.05.1939-11.10.1939 Bombardovací eskadra 51

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/5fldiv1.htm
URL : https://www.valka.cz/5-letecka-divize-1939-1939-t124794#424608Verze : 0
MOD