Main Menu
User Menu

5. tanková armáda [1942-1943]

5th Tank Army

5. Panzerarmee

     
Název:
Name:
5. tanková armáda
Originální název:
Original Name:
5. Panzerarmee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
LXXXX. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.12.1942-22.02.1943 ?
22.02.1943-30.06.1943 Skupina armád Afrika
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
08.12.1942-20.02.1943 Ziegler, Heinz (Generalleutnant)
20.02.1943-28.02.1943 Arnim, Hans Jürgen von (Generaloberst)
28.02.1943-30.06.1943 Värst, Gustav von (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.12.1942-20.01.1943 Pomtow, Heinz (Oberst)
20.01.1943-09.05.1943 Quast, August Viktor von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.12.1942-11.02.1943 Broichova divize
08.12.1942-DD.MM.1943 Tankový oddíl ke zvláštnímu použití Afrika
25.12.1942-04.01.1943 334. pěší divize
DD.01.1943-DD.05.1943 10. tanková divize
02.02.1943-DD.05.1943 334. pěší divize
11.02.1943-30.06.1943 Manteuffelova divize
DD.02.1943-DD.05.1943 21. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Panzer-Armeeoberkommando 5
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/5-tankova-armada-1942-1943-t123437#421024Verze : 1
MOD