Main Menu
User Menu

Michaľany

okr. Trebišov

     
Název:
Name:
Michaľany
Originální název:
Original Name:
Michaľany
Další názvy:
Other Names:
(1273) Kismihaly, (1289) Mygael, (1389) Kysmihaly, (1404) Kismihaly, (1409) Mygael, (1459) Mihali, (1773) Mihalanye, (1920) Michaľany, Mihaľany, (1927) Michaľany, maďarsky Mihályi, Alsómihályi.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trebišov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'49.82"N 21°37'16.70"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1273
Vojenské objekty:
Military Objects:

V blízkosti obce bolo v roku 1938 vystavaných z objednaných 62 objektov 55 objektov opevnení vz. 37 typov A-120, A-140, A-160, A-180, A-220 v rámci stavebného úseku M - I Michaľany (VI. sbor). Do dnešnej doby sa dochovali 2 objekty.
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kúria klasicistická z prvej polovici 19. storočia, neskôr čiastočne prestavaná
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1944 pripojená k Maďarsku. Sú tu slané železné pramene.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.michalany.webnode.sk ; https://dbase.ropiky.net/dbase.php?usek=1075697754
URL CZ: https://www.valka.cz/Michalany-t121408#415749Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Trebisov-t121408#415749Version : 0
MOD