Main Menu
User Menu

VI. sbor [1935-1938]

6th Corps

     
Název:
Name:
VI. sbor
Originální název:
Original Name:
VI. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 111
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Košicích
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Košice, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-DD.09.1936 Hrabčík, František (divisní generál)
00.09.1936-25.09.1938 Mézl, Ondřej (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-DD.09.1937 Vrzáček, Josef (plukovník generálního štábu)
00.09.1937-25.09.1938 Křepel, Jan (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-25.09.1938 11. divise
15.10.1935-25.09.1938 12. divise
15.10.1935-31.12.1937 2. horská brigáda
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 4
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska VI. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska VI. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Ženijní prapor 12
31.12.1937-24.09.1938 17. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond VI. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/VI-sbor-1935-1938-t73339#389880Verze : 1
MOD