Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 1 [1923-1938]

1st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 1
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Lehký dělostřelecký pluk 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 401
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1923-31.12.1937 1. polní dělostřelecká brigáda
31.12.1937-23.05.1938 Velitelství dělostřelectva 1. divise
23.05.1938-24.09.1938 1. skupina
Dislokace:
Deployed:
01.01.1923-00.11.1927 Praha, Černínské kasárny /
00.11.1927-23.05.1938 Ruzyně, Dělostřelecké kasárny /
23.05.1938-24.09.1938 Jihlava, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1923-19.07.1923 Mrázek, Josef (podplukovník dělostřelectva)
19.07.1923-DD.01.1925 Mrázek, Josef (plukovník dělostřelectva)
DD.01.1925-DD.11.1926 Kirej, Vasil (plukovník dělostřelectva)
DD.11.1926-DD.02.1927 Grubl, František (major dělostřelectva)
DD.02.1927-04.05.1928 Machačík, Alois (podplukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.02.1929 Machačík, Alois (plukovník dělostřelectva)
DD.02.1929-30.12.1929 Šára, Václav (podplukovník generálního štábu)
30.12.1929-DD.09.1931 Šára, Václav (plukovník dělostřelectva)
DD.09.1931-DD.10.1933 Volf, Václav (plukovník generálního štábu)
DD.10.1933-DD.03.1935 Sklenovský, Bruno (podplukovník generálního štábu)
DD.03.1935-DD.01.1936 Háva, Otakar (podplukovník dělostřelectva)
DD.01.1936-DD.11.1937 Holubek, Albín (plukovník dělostřelectva)
DD.11.1937-DD.08.1938 Mašín, Josef (podplukovník dělostřelectva)
DD.08.1938-24.09.1938 Holubek, Albín (plukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1923-24.09.1938 Dělostřelecký pluk Jana Žižky z Trocnova
Vyznamenání:
Decorations:
01.01.1923 Válečný kříž 1914-1918
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, J. - Sluka, V.: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-1-1923-1938-t120637#413785Verze : 5
MOD