Main Menu
User Menu

1. skupina [1938-1938]

1st Group

     
Název:
Name:
1. skupina
Originální název:
Original Name:
1. skupina
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 144
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1938-25.09.1938 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
15.05.1938-25.09.1938 Rakovník, Kasárny Milana Rastislava Štefánika

Velitel:
Commander:
15.05.1938-25.09.1938 Petřík, Václav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.05.1938-25.09.1938 Kočí, Ferdinand (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.05.1938-24.09.1938 Hraničářský prapor 1
15.05.1938-24.09.1938 Hraničářský prapor 5
15.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 42
15.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 46
23.05.1938-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 1
15.09.1938-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 18

Ručně vyplněné položky:
15.09.1938-25.09.1938 Dělostřelecký pluk 18
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond 1. skupina
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-skupina-1938-1938-t73945#412729Verze : 3
MOD