Main Menu
User Menu

Pěší pluk 91 [1918-1920]

91st Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 91
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 91
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.11.1918
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk č. 91
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1920
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.11.1918-14.01.1919 Posádkové velitelství České Budějovice
14.01.1919-14.04.1919 Vojenský inspektorát České Budějovice
Dislokace:
Deployed:
13.11.1918-14.04.1919 České Budějovice, kasárny /
14.04.1919-DD.06.1919 Žilina, kasárny /
00.06.1919-DD.08.1919 Dolný Kubín, kasárny /
00.08.1919-DD.MM.1919 Lučenec, kasárny /

Velitel:
Commander:
17.10.1919-28.10.1919 Köppl, Josef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pěší pluk č. 91
Solpera, Jan: Komplikovaná proměna. Jindřichův Hradec, Muzeum jindřichohradecka 2010.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-91-1918-1920-t120467#413404Verze : 2
MOD