Main Menu
User Menu

1. prapor Střelecké brigády (prince manžela vlastní) [1921-1940]

1st Battalion of the Rifle Brigade (Prince Consort's Own)

     
Název:
Name:
1. prapor Střelecké brigády (prince manžela vlastní)
Originální název:
Original Name:
1st Battalion of the Rifle Brigade (Prince Consort's Own)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1921
Předchůdce:
Predecessor:
1. prapor Prince manžela vlastní (střelecké brigády)
Datum zániku:
Disbanded:
26.05.1940
Nástupce:
Successor:
1. prapor Střelecké brigády (prince manžela vlastní) 1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1921-26.05.1940 Střelecká brigáda (prince manžela vlastní)
DD.MM.1937-DD.MM.RRRR Mobilná divize
DD.09.1939-DD.MM.RRRR 1. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1921-DD.MM.1921 ?, Iraq /
DD.MM.1921-DD.MM.1925 Cawnpore /
DD.MM.1925-DD.MM.1928 Peshawar /
DD.MM.1928-DD.MM.1933 Jullunder /
DD.MM.1933-DD.MM.1934 ?, Sudan
DD.MM.1934-DD.MM.1937 Gosport
DD.MM.1937-DD.09.1939 Tidworth
DD.09.1939-DD.05.1940 ?, UK
DD.05.1940-DD.MM.1940 ?, Francia /
DD.MM.1940-26.05.1940 Calais 2) /

Velitel:
Commander:
01.01.1921-17.06.1921 Havard Nicholl, Christopher Rice (Major General)
17.06.1921-01.03.1927 Norris Congreve, Walter (General)
01.03.1927-04.04.1929 Couper, Victor Arthur (Major General)
04.04.1929-26.01.1936 Shute, Cameron Deane (General)
26.01.1936-26.05.1940 Burnett-Stuart, John Theodosius (General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.1921-26.05.1940 Velenie
01.01.1921-26.05.1940 ?
Poznámka:
Note:
1) reformovaný v októbri 1940 ako motorizovaný prapor
2) zajatý Nemcami
- 1937 sa stáva motorizovaným
Zdroje:
Sources:
regiments.org/deploy/uk/reg-inf/095rb-1.htm
www.regiments.org/regiments/uk/inf/095RB.htm
URL : https://www.valka.cz/1-prapor-Strelecke-brigady-prince-manzela-vlastni-1921-1940-t120091#412270Verze : 0
MOD