Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 1. sboru [1951-1956]

1st Corps Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 1. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 1. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 1. armádní sbor
01.11.1954-01.10.1956 1. střelecký sbor
01.01.1951-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 1. vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.10.1956 Banská Bystrica, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.04.1951 Perko, Emil (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.10.1956 41. dělostřelecký pluk
01.05.1951-01.11.1954 41. protitankový dělostřelecký oddíl
01.10.1951-01.11.1955 41. protiletadlový oddíl
01.10.1951-01.10.1956 96. raketometný oddíl
01.11.1954-01.11.1955 41. protitankový oddíl
01.11.1955-01.10.1956 41. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.10.1956 41. protitankový dělostřelecký oddíl

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.10.1956 VÚ 1762/D Banská Bystrica
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, poválečná skupina, fond 01762 (Velitelství dělostřelectva 1. sboru)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-1-sboru-1951-1956-t117995#406562Verze : 5
MOD