Main Menu
User Menu

263. pěší divize

263. Infanterie-Division

263. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/263-pesi-divize-t11216#35517Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Franz Karl (1.9. 1939 - 14.11. 1940)
Generalleutnant Ernst Häckel (14.11. 1940 - 24.4. 1942)
Generalleutnant Hans Traut (24.4. 1942 - 1.4. 1943)
Generalleutnant Werner Richter (1.4. 1943 - 21.5. 1944)
Generalmajor Rudolf Sieckenius (21.5. 1944 - 3.6. 1944)
Generalleutnant Alfred Hemmann (3.6. 1944 - ?)
Generalmajor Rudolf Sieckenius (? - 28.4. 1945)
Generalleutnant Ernst Riße (28.4. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (09/ 1939 - 05/ 1940)
Francie (05/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - 08/ 1943)
Východní fronta, severní sektor (08/ 1943 - 10/ 1944)
Kurland (10/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/263-pesi-divize-t11216#35518Verze : 0
MOD
Organizace:


403. Infantry Regiment - 403.pěší pluk


405. Infantry Regiment - 405.pěší pluk


463. Infantry Regiment - 463.pěší pluk


263. Artillery Regiment - 263.dělostřelecký pluk


1. Battalion - 1.prapor


2. Battalion - 2.prapor


3. Battalion - 3.prapor


4. Battalion - 4.prapor


263. Panzerabwehr Battalion - 263.tankový abwehr prapor


263. Reconnaissance Battalion - 263.průzkumný prapor


263. Pioneer Battalion - 263.ženijní prapor


263. Signals Battalion - 263.spojovací prapor
URL : https://www.valka.cz/263-pesi-divize-t11216#35520Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 263. Infanterie Division:


Otto Binnig 10/5/1944
Siegfried Deutschmann 12/11/1944
Rene Dollwet 2/29/1944
Paul Goldbach 10/13/1941
Josef Haas 11/14/1943
Franz Karl 8/5/1940
Max Klein 4/9/1944
Erich Koelsch 11/18/1944
Karl Koetz 10/2/1941
Karl Kohlhaas 5/4/1944
Max-Georg Kroner 10/18/1943
Otto Kugelstadt 12/26/1944
Alfred Lorenz 10/4/1944
Walter Paulus 3/31/1942
Werner Richter 2/7/1944
Jakob Schmitt 9/30/1944
Jakob Steckmeier 4/9/1944
Walter Stein 11/28/1943
Hans Wack 10/23/1941
Otto Wolff 2/29/1944
URL : https://www.valka.cz/263-pesi-divize-t11216#35522Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939
presun
5. Armee
C
Eifel (oblasť Nemecka)


10.-12. 1939
V
4. Armee
B
Aachen (Nemecko)


1. 1940
XV
4. Armee
B
Aachen









5. 1940
záloha
4. Armee
A
Belgicko


6. 1940
V
6. Armee
B
Francúzsko


7. 1940
VIII
7. Armee
B
Bordeaux (Francúzsko)


8. 1940
XXXI
7. Armee
B
Bordeaux


9.-10. 1940
XXXI
7. Armee
C
Bordeaux


11. 1940 - 4. 1941
XXXI
7. Armee
D
Bordeaux


5. 1941
záloha
4. Armee
B
Poľsko


6.-7. 1941
IX
4. Armee
Mitte
Białystok (Poľsko), Brėst (Bielorusko)


8. 1941
IX
Guderian
Mitte
Smolensk (Rusko)


9.-10. 1941
IX
4. Armee
Mitte
Vjaz'ma (Smolenskaja oblasť, Rusko)


11. 1941
LVII
4. Armee
Mitte
Moskva


12. 1941
záloha
4. Armee
Mitte
Moskva


1. 1942
XII
4. Armee
Mitte
Juhnov (Rusko)


2.-4. 1942
XIII
4. Armee
Mitte
Juhnov


5.-7. 1942
XII
4. Armee
Mitte
Juhnov


8. 1942 - 1. 1943
XXXXIII
4. Armee
Mitte
Spas-Dementsk (Kalužskaja oblasť, Rusko)


2. 1943
záloha
3. Pz. Armee
Mitte
Veliž (Smolenskaja oblasť, Rusko)


3.-9. 1943
LIX
3. Pz. Armee
Mitte
Veliž


10. 1943
XXXXIII
16. Armee
Nord
Neveľ (Rusko)


11. 1943
I
16. Armee
Nord
Neveľ


12. 1943 - 1. 1944
XXXXIII
16. Armee
Nord
Neveľ


2.-3. 1944
VIII
16. Armee
Nord
Velikie Luki (Rusko)


4.-7. 1944
X
16. Armee
Nord
Velikie Luki


8. 1944
L
18. Armee
Nord
Livónsko (historická oblasť) (časť Estónska a Lotyšska)


9. 1944
I
16. Armee
Nord
Livónsko


10. 1944
záloha
16. Armee
Nord
Riga (Lotyšsko)


11. 1944 - 1. 1945
X
18. Armee
Nord
polostrov Kurland


2.-4. 1945
X
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/263-pesi-divize-t11216#145486Verze : 0
MOD