Main Menu
User Menu

I. sbor [1935-1938]

1st Corps

     
Název:
Name:
I. sbor
Originální název:
Original Name:
I. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 106
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Praha, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-25.09.1938 Linhart, Emil (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-DD.09.1937 Obručník, Jan (plukovník generálního štábu)
00.09.1937-25.09.1938 Hochman, Alois (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-24.09.1938 1. divise
15.10.1935-24.09.1938 2. divise
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
30.09.1936-25.09.1938 5. divise
30.09.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 1
30.09.1936-01.01.1938 Okrskové velitelství Plzeň
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska I. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Ženijní pluk 5
01.01.1938-24.09.1938 Posádkové velitelství Plzeň
01.01.1938-24.09.1938 Posádkové velitelství Velká Praha
15.05.1938-25.09.1938 1. skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond I. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-sbor-1935-1938-t73334#389934Verze : 1
MOD