Main Menu
User Menu

Hidalgo del Parral

Hidalgo del Parral (MX-CHH)

(San José del Parral)

     
Název:
Name:
Hidalgo del Parral
Originální název:
Original Name:
Hidalgo del Parral
Další názvy:
Other Names:
hist. - San José del Parral
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Chihuahua
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
26°55'57.00"N 105°39'46.99"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Hidalgo del Parral, Sapién, Santa Cruz de Villegas, Mancomun Las Animas, Ejido Maclovio Herrera a iné lokality
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1631
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 42. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostoly San José, San Juan de Dios, San Nicolás, Virgen del Rayo
Pokladňa Limpia y Pura Concepción
Kaplnka Santo Tomás
Palác miestneho zastupitelstva
Budova domu Grienssen
Budova Villa de Grado
Budovy škôl Federico Stallfort a 99
Budova divadla Hidalgo
Muzea:
Museums:
Múzeum F. Villu
Sála slávy Baseballu
Osobnosti:
Personalities:
José Fernando Ramírez
José Miguel Salas Valdez
Antonio Ponce de León
Manuel Porras
Antonio Ortiz Mena
Luis Herrera
Maclovio Herrera
Pedro Amparán
Juan Bautista Escudero
Joaqúin Benítez
Manuel Ponce León
Pedro S. Olivas
Jesús Alvarez Tostado
Gaspar Alvear y Salazar
Bruno Arriada
Pascual Jaramillo
Real Merced y Vázquez
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_chih
URL : https://www.valka.cz/Hidalgo-del-Parral-t103892#373351Verze : 0
MOD