Main Menu
User Menu

Mineral del Monte

Mineral del Monte (MX-HGO)

     
Název:
Name:
Mineral del Monte
Originální název:
Original Name:
Mineral del Monte
Další názvy:
Other Names:
hist. - Real del Monte
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Hidalgo
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
20°08'17.628"N 98°40'24.8118"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Mineral del Monte, Pueblo Nuevo, Tezoantla, Santa Rosalia, Cienega Larga, San Pedro Huixotitla a iné lokality
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Monumenty B. Juáreza a M. Hidalga
Kostol s farnosťou La Asunción
Kaplnka Veracruz a Señor de Celontla
Grófsky dom
Bývalá banská nemocnica
Muzea:
Museums:
Banské múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Camerino Z. Mendoza
Teodomiro Manzano
Ruben Licona Ruiz
Pilar Manzano
Juan Tellez Girón
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Compañía Real del Monte y Pachuca S.A.
Minera y Metalúrgica San Miguel
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec je súčaťou metropolitnej zóny mesta Pachuca
Zdroje:
Sources:
www.e-local.gob.mx/work/templates/enciclo/hidalgo
URL : https://www.valka.cz/Mineral-del-Monte-t102734#369988Verze : 0
MOD