Main Menu
User Menu

LXXXX. armádní sbor [1944-1945]

LXXXX Army Corps / LXXXX. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXXX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXXX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
IV. polní sbor letectva
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.11.1944-01.01.1945 19. armáda
01.01.1945-DD.04.1945 1. armáda
DD.04.1945-DD.05.1945 7. armáda
DD.05.1945-08.05.1945 4. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
19.11.1944-08.05.1945 Petersen, Erich (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
19.11.1944-08.05.1945 Frank, Paul (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství ke zvláštnímu použití 169
DD.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 490
DD.12.1944-DD.01.1945 16. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 257. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.03.1945 6. horská divize SS Nord
DD.02.1945-DD.04.1945 36. divize lidových granátníků
DD.03.1945-DD.04.1945 16. divize lidových granátníků
DD.03.1945-26.03.1945 47. divize lidových granátníků
DD.05.1945-08.05.1945 Divize č. 469

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXX-armadni-sbor-1944-1945-t10221#436339Verze : 0
MOD