Main Menu
User Menu

LXXXV. armádní sbor [1944-1945]

LXXXV Army Corps / LXXXV. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXXV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXXV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXXXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.12.1944-DD.02.1945 7. armáda
DD.02.1945-DD.04.1945 1. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
02.12.1944-16.12.194 Schack, Friedrich August (General der Infanterie)
16.12.1944-28.03.1945 Knieß, Baptist (General der Infanterie)
29.03.1945-05.05.1945 Lüttwitz, Smilo Freiherr von (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.12.1944-DD.05.1945 Lassen, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.11.1944-02.12.1944 Dělostřelecké velitelství 485
23.11.1944-25.11.1944 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.11.1944-DD.12.1944 338. pěší divize
23.12.1944-31.12.1944 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.01.1945-DD.02.1945 352. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 79. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 719. pěší divize
DD.03.1945-DD.04.1945 559. divize lidových granátníků
DD.04.1945-08.05.1945 11. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXV-armadni-sbor-1944-1945-t10216#450051Verze : 0
MOD