Main Menu
User Menu

LXIX. armádní sbor [1944-1945]

LXIX Army Corps / LXIX. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXIX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXIX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXIX. záložní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1944-DD.01.1945 2. tanková armáda
DD.01.1945-DD.04.1945 Skupina armád F
DD.04.1945-08.05.1945 Skupina armád E
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
20.01.1944-31.03.1944 Dehner, Ernst (General der Infanterie)
01.04.1944-23.06.1944 Ringel, Julius (General der Gebirgstruppe)
24.06.1944-08.05.1945 Auleb, Helge Arthur (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.01.1944-DD.07.1944 Steinbeck, Hans (Oberst)
30.07.1944-DD.05.1945 Deinhardt, Herbert (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.01.1944-19.11.1944 Dělostřelecké velitelství ke zvláštnímu použití 169
20.01.1944-08.05.1945 Tankový oddíl 202
DD.05.1944-DD.11.1944 1. kozácká divize
DD.07.1944-DD.08.1944 98. pěší divize
DD.02.1945-DD.04.1945 1. kozácká jezdecká divize
DD.05.1945-08.05.1945 7. dobrovolnická horská divize SS Prinz Eugen

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXIX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXIX-armadni-sbor-1944-1945-t10202#436059Verze : 0
MOD
LXIX. Armeekorps



Operace:
Balkán a Řecko (01/1944 - 05/1945)
URL : https://www.valka.cz/LXIX-armadni-sbor-1944-1945-t10202#30978Verze : 0
MOD