Main Menu
User Menu

XXXX. armádní sbor [1940-1940]

XXXX Army Corps / XXXX. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXXX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXXX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.01.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1940
Nástupce:
Successor:
XXXX. armádní sbor (motorizovaný)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.01.1940-DD.05.1940 ?
DD.05.1940-DD.06.1940 9. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 6. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 Velitelství záložního vojska
DD.09.1940-15.09.1940 Skupina armád B
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.01.1940-15.09.1940 Stumme, Georg (General der Kavallerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.02.1940-15.09.1940 Kurowski, Eberhard von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1940-DD.07.1940 9. pěší divize
16.05.1940-18.05.1940 72. pěší divize
21.06.1940-07.07.1940 94. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 44. pěší divize
DD.07.1940-DD.09.1940 5. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXX-armadni-sbor-1940-1940-t10177#435841Verze : 0
MOD
XXXX. Armeekorps



Operace:
Německo (01/1940 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1940)
Polsko a Rakousko (06/1940 - 02/1941)
Rumunsko, Bulharsko, Balkan (02/1941 - 08/1941)
Východní fronta - střední sektor (08/1941 - 09/1941)
URL : https://www.valka.cz/XXXX-armadni-sbor-1940-1940-t10177#30929Verze : 0
MOD