Main Menu
User Menu

XXI. armádní sbor [1939-1940]

XXI Army Corps / XXI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1940
Nástupce:
Successor:
Skupina XXI
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1939-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-21.10.1939 3. armáda
22.10.1939-01.03.1940 16. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.08.1939-01.03.1940 Falkenhorst, Paul Nikolaus von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.08.1939-01.03.1940 Buschenhagen, Erich (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1939-13.10.1939 228. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 21. pěší divize
DD.12.1939-01.03.1940 9. pěší divize
DD.04.1940-DD.09.1940 69. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXI-armadni-sbor-1939-1940-t10161#453768Verze : 0
MOD