Main Menu
User Menu

Venkovní služebna gestapa Kolín

Gestapo-Außendienststelle Kolin

Geheime Staatspolizei, Außendienststelle Kolin
Venkovní služebna tajné státní policie Kolín




Venkovní služebna gestapa Kolín vznikla transformací z Operačního oddílu III Kolín.




Velitel:
??.06.1939-DD.MM.RRRR - SS-Untersturmführer kriminální komisař Adolf Fuchs
DD.MM.1940-DD.MM.1941 - SS-Hauptsturmführer kriminální komisař Geissler
DD.MM.1941-??.04.1944 - SS-Obersturmführer kriminální komisař Paul Feustel
??.10.1944-05.01.1945 - kriminální inspektor Oskar Fleischer
06.01.1945-07.05.1945 - kriminální komisař Oskar Fleischer



Zástupce velitele:
??.06.1939-??.05.1944 - SS-Hauptsturmführer kriminální tajemník Julius Müller-Riedl
??.05.1944-09.01.1945 - SS-Hauptscharführer vrchní kriminální tajemník August Däwes
10.01.1945-29.01.1945 - SS-Hauptscharführer kriminální inspektor August Däwes
30.01.1945-07.05.1945 - SS-Untersturmführer kriminální inspektor August Däwes




Zdroj:
SLÁDEK, Oldřich: Zločinná role gestapa, Naše vojsko, Praha 1986.
URL : https://www.valka.cz/Venkovni-sluzebna-gestapa-Kolin-t102865#370412Verze : 0
MOD