Main Menu
User Menu

Velitelství pěchoty hlavního štábu [1945-1950]

Infantry Command of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
Velitelství pěchoty hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
Velitelství pěchoty hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-15.08.1950 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-DD.MM.1947 Hošek, Rudolf (Divisní generál)
DD.MM.1947-DD.08.1948 Procházka, Jan (Brigádní generál)
DD.08.1948-DD.04.1950 Květoň, Jan (Divisní generál)
DD.04.1950-15.08.1950 Beneš, Benedikt (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1949 Jezdecká brigáda
01.10.1949-15.09.1950 Výcvikový vozatajský prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Hlavní štáb branné moci)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-pechoty-hlavniho-stabu-1945-1950-t123441#420612Verze : 0
MOD