Main Menu
User Menu

Velitelství pancéřových lodí [1936-1940]

Armored Ships Command / Befehlshaber der Panzerschiffe

     
Název:
Name:
Velitelství pancéřových lodí
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber der Panzerschiffe
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství řadových lodí
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-01.08.1940 Velitelství operačních sil námořnictva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.10.1936-23.11.1936 Carls, Rolf (Konteradmiral)
25.11.1936-08.02.1938 Fischel, Hermann von (Konteradmiral)
09.02.1938-01.11.1938 Marschall, Wilhelm (Konteradmiral)
01.11.1938-20.10.1939 Marschall, Wilhelm (Vizeadmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.deutsches-marinearchiv.de
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-pancerovych-lodi-1936-1940-t165830#499907Verze : 0
MOD