V bojové zóně-Spec. jednotky od roku 1945 - Robin Neillands

Diskuse

Tuto knihu napsal vojenský historik a zakladatel Royal Marine Commandos Robin Neillands. Krátce se zabývá zrodem speciálních jednotek za druhé světové války a poté podrobně popisuje vývoj a použití těchto jednotek v letech následujících.
Autor se vždy nejprve zaměří na komplexní strategickou situaci každého konfliktu, poté rozebírá taktickou situaci, konkrétního nasazení speciálních jednotek a nakonec uvádí příklady a historky z deníků vojáků, kteří se těchto konfliktů zúčastnili. V poslední kapitole autor rozebírá budoucnost a možnosti dalšího využití speciálních jednotek.
Kniha na mne udělala velmi dobrý dojem, proto doporučuji každému, kdo se o tuto problematiku jen trochu zajímá, aby si ji přečetl.
URL : https://www.valka.cz/V-bojove-zone-Spec-jednotky-od-roku-1945-Robin-Neillands-t6016#14072 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více