Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 103 [1943-1945]

103rd Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 103

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 103
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Tankový průzkumný oddíl 53
Datum zániku:
Disbanded:
14.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.04.1943-23.06.1943 3. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-14.04.1945 3. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
20.04.1943-04.11.1943 Zieten, von (Hauptmann)
04.11.1943-DD.11.1943 Abraham, ? (Hauptmann)
DD.11.1943-DD.11.1944 Kottmann, ? (Hauptmann)
DD.11.1944-14.04.1945 Feldhoff, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-103-1943-1945-t217435#609990Verze : 2
MOD