Tankové bitvy

Diskuse

Taktika tankového boje, metody postupu, formace, vzdálenosti, využití krajiny ...
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#2063 Verze : 0
Nevim to jistě, doufám, že si to s něčím nepletu. Ale u Kursku byla ruská taktika taková, že tanky jeli v trojúhelníku dopředu a na nich byla pěchota, která se postarala z bezpečné vzdálenosti odstranit miny před jedoucím tankem.
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#21799 Verze : 0
v tomhletom byli fakt mistři Němci, klasická ukázka je Afrika, kde si s Angličanama fakt vyhráli.....odlákání anglických tanků ústupem pod ochranu vlastního dělostřelectva a následně zničení soustředěnou palbou
imho těch velkých tankových bitev zas tolik nebylo, v podstatě akorát druhá světová a pak arabsko-izraelské války, válku v Iráku do toho snad ani nelze počítat, tam to byl jednostranný masakr iráckých tanků
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#21813 Verze : 0
Bylo to v Africe za druhé světové nebo si to s něčim pletu, že Montgomery použil ty nafukovací obrněné jednotky a tim zmátl Němce?
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#23111 Verze : 0
Bylo to v Africe. Třeba před bitvou o El Alamejn si Monty fakt hrál Laughing
Ty nafukovací (i když si nejsem jist, že byly fakt nafukovací) modely pak přivázal na dvě lana za dva svoje tanky a tím opticky zvětšil počet svých tanků o polovinu. Kromě toho samozřejmě používal "běžné" prostředky na zmatení fotografického průzkumu ze vzduchu, včetně toho, že nechal vybudovat dlouhý potrubí přes poušť na přívod paliva (nebo vody), akorát že do špatný oblasti. To se nedivím, že mu na to skočili... Smile
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#27674 Verze : 0
Ak nevezmeme do úvahy Kursk tak potom najvatšie tankové bitky sa dohrali medzi Izraelom a Arabmi v roku 1973.Zvyšné bitky WW2 sa s týmto nedajú porovnávať.( Na suezkom fronte nasadili Egyptania asi 1500 tankov,kým približne rovnaký počet nasadila Siria na Golanoch.
Izrael bol v podstate prečíslený 1:10 a predsa dokázal po týždnoch zúrivých bojov vyhrať
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#31315 Verze : 0
nekde jsem myslim cetl, ze to byla nejvetsi tankova bitva vubec, i vcetne kurska (jestli v tom taky nebude nejaka finta v poctech "tanku" a samohubnych del atd)
jinak dodam, ze Izrael nepotreboval ani "tydny", vice mene se to podarilo behem nekolika dni, zastavit egyptsky prunik, rozdrtit jednotky, zautocit zpet, prekrocit suez atd ... tou dobou uz Egypt zadonil u OSN aby zastavily Izrael, soveti hrozili presunem jadernejch zbrani, amici jadernou valkou na uzemi egypta ... vesela doba !
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#31316 Verze : 0
Mám taký dojem že celá vojna trvala dva týždne (maximálne tri)
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#31320 Verze : 0
Co se týče těch arabsko-izraelských tankových bitev, tak poměr sil nebyl zase tak katastrofální, jak se nakonec ukázalo.
Izrael tuto arabskou převahu likvidoval či vyrovnával svou vlastní technologickou převahou, zosobňovanou pokročilými a přeskými střeleckými systémy pro palbu na dlouhé vzdálenosti. Než se arabské tanky dostaly na jejich vlastní účinný dostřel, několik jich odpadlo a potom rozhodovala rychlost a přesnost palby, v čemž opět vynikali Izraelci.
URL : https://www.valka.cz/Tankove-bitvy-t388#91576 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více