Main Menu
User Menu

Straubeho armádní oddíl [1945-1945]

Army Detachment Straube

Armee-Abteilung Straube

Tessin toto velitelství nezná (ani v celkovém přehledu, ani pod příslušným písmenem "S", ani u 1. výsadkové armády). Ani v generálově životopise na Axis Biographical Research není nic takového uvedeno. Na internetu se jednotka se Straubeho jménem objevuje sporadicky, a pokud už ano, tak jak jako armádní skupina, i jako armádní oddíl.


Asi nejspolehlivější zdroj, který existenci jednotky uvádí, je Staceyho oficiální historie Kanadské armády za druhé světové války. V ní je v souvislosti s jednáními o kapitulaci mezi generálem Straubem a velitelem II. kanadského sboru generálem Simondsem uvedeno, že Němec velel spěšně sestavenému Straubeho armádnímu oddílu. Bohužel není uvedeno, na základě čeho bylo toto velitelství zřízeno. Na internetu je uváděno, že by to měl být název pro 1. výsadkovou divizi. Více informací se mi bohužel nepodařilo sehnat.
Zdroj:
Charles Perry STACEY: Official History of the Canadian Army in the Second World War: Volume III. The Victory Campaign, The Operations in North-West Europe 1944-1945, 1960
URL : https://www.valka.cz/Straubeho-armadni-oddil-1945-1945-t9763#434979Verze : 0
MOD