Spojenecká stíhací esa - Mike Spick

Diskuse
Taktika a technika vzdušných bojů 2. světové války.


Nasazení ohromných vzdušných sil za 2. světové války bylo rozhodující pro dosažení konečného vítězství. Tisíce mladých stíhacích pilotů mnoha národností – ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Austrálie, Kanady, Spojených států amerických, Polska a řady dalších zemí – létaly, bojovaly a umíraly ve spojeneckých letadlech. Pouze několik z nich se ale stalo mimořádně slavnými a oni se stali těmi dodnes oslavovanými esy.


Formát 132 x 205 mm, vázaná, 250 stran, cena: 258 Kč
URL : https://www.valka.cz/Spojenecka-stihaci-esa-Mike-Spick-t5979#14031Verze : 0
MOD
Velice zajímavou součástí této knihy je zejména podrobný popis taktiky soubojů, používané stíhacími esy, mnohdy bojujícími na strojích nižších kvalit, než kterými disponoval protivník.
Mnoho nákresů a schemat přibližuje pojmy jako "únikový manévr", "Thatchův křížový manévr" atd., které pro většinu zájemců jsou jen prázdnými slovy, v době nadzvukových letadel a vzdušného boje raketami na vzdálenost v řádu desítek či stovek km již nepotřebnými.
Tabulky TTD letadel, které v určité době a místě byly reálnými protivníky, popis taktiky stíhacích es dobře doplňují.
URL : https://www.valka.cz/Spojenecka-stihaci-esa-Mike-Spick-t5979#116818Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!