Main Menu
User Menu

Slanské Nové Mesto

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Slanské Nové Mesto
Originální název:
Original Name:
Slanské Nové Mesto
Další názvy:
Other Names:
(1332) Vyuarus, (1427) Wywaros, (1920) Nové Mesto, (1948) Slanské Nové Mesto; maďarsky Újváros, Szalánczújváros.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°37'45.73"N 21°31'26.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – gréckokatolícky neoklasicistický z 1868
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V obci sú minerálne pramene.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.slanskenovemesto.sk
URL : https://www.valka.cz/Slanske-Nove-Mesto-t125031#425053Verze : 0
MOD