Main Menu
User Menu

Seznam osob popravených za II. stanného práva v Praze

Seznam osob popravených na kobyliské střelnici v Praze za II. stanného práva:


30. 5. 1942 :
Bartoň Josef (nar. 7.11.1910), zaměstnanec Elektrických podniků Praha
Baumgartenová Margareta (nar. 22.10.1910), úřednice a členka pražské kulturní obce
Bejček Ladislav (nar. 25.12.1910), zámečník ČKD
Beneš Josef (nar. 19.4.1914), strojník ČKD Praha - Libeň
Berger Oldřich (nar. 14.9.1904), nástrojař
Bittner Antonín (nar. 4.7.1893), železničář - topič
Bušovský Ondřej (nar. 31.1.1907), železničář
Bušovská Anna (nar. 9.12.1913), jeho manželka
Dostál Václav (nar. 27.9.1898), obuvník
Dostálová Terezie (nar. 22.9.1901), jeho manželka
Javůrek Josef (nar. 19.5.1903), železničář
Krásný Miloš (nar. 1.11.1909), krejčí a člen vedení ilegální KSČ
Kryštof František (nar. 21.4.1903), strojní zámečník
Kubík František (nar. 12.10.1915), student
Kubíková Jarmila (nar. 29.6.1893), jeho matka
Kučera Jaroslav (nar. 2.6.1911), topič
Kutina Antonín (nar. 15.1.1915), soustružník
Lukš Stanislav (nar. 19.11.1895), strojní zámečník
Máček František (nar. 3.10.1897), účetní
Máčková Anna (nar. 26.7.1900), jeho manželka
Mlejnek Jaroslav (nar. 4.9.1905), železničář
Novák Bohumil (nar. 1.11.1900), kadeřník
Prokůpek Karel (nar. 29.1.1907), obuvník
Prokůpková Rosa (nar. 1.3.1911), jeho manželka
Špalek Josef (nar. 8.10.1922), strojní zámečník
Vávra Josef (nar. 22.9.1913), železničář
Vítek Václav (nar. 26.3.1912), strojní zámečník
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#96289Verze : 0
31.5.1942:
Beran Jaroslav (nar. 11.1.1911), sazeč – tiskař
Bruna Zdeněk (nar. 25.3.1917), zahradník
Kalaš Oldřich (nar. 28.5.1912), sklář
Klegr Vlastimil (nar. 27.1.1900),
Kugler Jan (nar. 10.3.1913), lakýrník
Kusý Josef (nar.17.2.1909), havíř
Mašek František (nar. 8.8.1899), sklář
Mikš Antonín (nar. 10.9.1918), úředník
Mikš František (nar. 12.3.1915), četnický strážmistr
Minařík Josef (nar. 18.4.1914), zedník
Olehla Mojmír (nar. 16.3.1917), student
Staněk Josef (nar. 19.3.1912), zedník
Svoboda Josef (nar. 23.10.1885), výrobce sodových vod
Svobodová Irena (nar. 27.12.1912), soukromnice, snacha Josefa Svobodu
Vaněk Ludvík (nar. 2.2.1897), zástupce přednosty presidia
Vyšata Václav (nar. 5.11.1909), zedník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170497Verze : 0
1.6.1942:
Felber Julius (nar. 12.12.1908), advokát
Felber Viktor (nar. 11.10.1880), profesor
Hanosek Bohumír (nar. 24.10.1883), ministerský rada
Ludvík Karel (nar. 7.9.1905), tajemník
Mazanec Jan (nar. 13.7.1892), ministerský rada
Štorkán Jaroslav (nar. 20.4.1890), univerzitní profesor
Trčka Josef (nar. 6.3.1892), vrchní ředitel
Vančura Vladislav (nar. 23.6.1891), lékař a spisovatel


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170498Verze : 0
2.6.1942:
Beneda Karel (nar. 14.7.1911), úředník
Gach Max (nar. 2.6.1883),
Grof Emanuel (nar. 10.5.1899), kadeřník
Hruška Jan (nar. 29.5.1911), právník a člen vedení Národního souručenství
Rákos Jaroslav (nar. 26.4.1900), tajemník
Šulc Ladislav (nar. 31.1.1906), číšník
Tominger Václav (nar. 4.2.1899), ředitel
Vyskočil Josef (nar. 30.6.1906), dělník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170501Verze : 0
3.6.1942:
Číhal Václav (nar. 6.12.1881),
Schwarz Ernst (nar. 24.6.1885)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170503Verze : 0
4.6.1942:
Dycka Vladimír (nar. 6.8.1897), advokát
Görtler Břetislav (nar. 1.4.1898), úřeník
Mach Alois (nar. 31.8.1898),
Stegbauer Josef (nar. 25.12.1888),
Syrovátka Evžen (nar. 8.9.1893), sekční šéf
Vrba Leonard (nar. 17.10.1892)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170504Verze : 0
5.6.1942:
Baxa Bohumil (nar. 22.7.1874), univerzitní profesor a bývalý senátor
Hašek František (nar. 9.10.1887), bankéř
Hrubý Rajmund (nar. 8.8.1895), ředitel cukrovaru v kostelci nad Labem
Matouš Zdeněk (nar. 16.2.1891), tajemník
Matoušová Marie (nar. 8.2.1894), manželka Zdeňka Matouše
Schneeberger Miloslav (nar. 9.9.1889), vrchní rada
Sládek Otmar (nar. 14.10.1886), rada
Šámal Jaromír (nar. 12.7.1900), vysokoškolský profesor


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170505Verze : 0
6.6.1942:
Fořt Václav (nar. 11.3.1909), domovník
Helebrand Josef (nar. 2.8.1884), stavitel
Hilgertová Anna (nar. 6.6.1887), soukromnice
Chaloupka Josef (nar. 7.4.1902), adjunkt státního statku Lány
Kotmel Josef (nar. 8.8.1922), strojní zámečník
Oldřich Jan (nar. 29.8.1909), dělník
Pokorný Antonín (nar. 10.1.1898), hrobník
Procházka Josef (nar. 10.5.1904), truhlář
Šinkmajer Jan (nar. 15.10.1897), úředník
Valenta Jan (nar. 1.10.1895), správce
Vitouš Miloslav (nar. 4.10.1904), továrník
Wünschová Rosalie (nar. 6.1.1879), soukromnice



Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170506Verze : 0
8.6.1942:
Bradáč Václav (nar. 7.2.1892), tajemník revírní bratrské nemocenské pokladny v Kladně
Frček Jan (nar. 12.6.1896), vysokoškolský profesor
Hauner Edgar (nar.10.9.1906), právní zástupce
Křovina Jaroslav (nar. 18.10.1896), úředník
Mácha Václav (nar. 20.10.1889), odborový rada
Praizler Josef (nar. 2.12.1903), průvodčí
Praizlerová Blažena (nar. 30.1.1907), manželka Josefa Praizlera
Škvor Václav (nar. 12.11.1889), ředitel
Žalud – Beneš Václav (nar. 21.2.1900), dělník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170508Verze : 0
9.6.1942:
Auerhan Jan (nar. 2.9.1880), prezident Ústředního statistického úřadu
Dohnal Jan (nar. 9.4.1882), vysokoškolský profesor
kpt. Erben František (nar. 27.11.1874),
Peterka František (nar. 1.10.1906), majitel autodílny
Petrů Zdeňka (nar. 3.3.1900),
Putík Antonín (nar. 24.8.1898), obchodník
Svobodová Aloisie (nar. 16.9.1886),
Tichota Bohumil (nar. 21.12.1899),
Trnková Anna (nar. 20.1.1890),
Valenta Josef (nar. 10.3.1883), ředitel
Valentová Jaroslava (nar. 27.1.1885), manželka Josefa Valentu


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170510Verze : 0
10.6.1942:
Fink Egon (nar. 6.9.1924), dělník
Fleišl Josef (nar. 2.6.1906), technický úředník
Gottlieb Julius (nar. 14.7.1890), obchodní vedoucí
Havránek Bohuslav (nar. 19.12.1898), advokát
Koryčánek Karel (nar. 28.10.1880), účetní
Pelc Karel (nar. 19.5.1899),
Rutner Alois (nar. 26.7.1909), zřízenec
Rutner Jan (nar. 10.1.1917), sklář, bratr Aloise Rutnera
Skočdopole Jan (nar. 20.8.1901), kočí
Šafránek Jan (nar. 27.2.1897), bankovní ředitel
Šulc Stanislav (nar. 14.10.1896), redaktor
Vosátků Ladislav (nar. 28.9.1893), technický správce


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170511Verze : 0
11.6.1942:
Boršeková Idaša (nar. 20.2.1905), lékařka
Čumpelík Jaroslav (nar. 30.8.1914), soustružník
Dítětová Miroslava (nar. 2.3.1895), úřednice
Hofmann Jan (nar. 13.12.1899), zubní lékař
Kolář Zdeněk (nar. 3.6.1910), úředník
Kolářová Zdeňka (nar. 18.1.1913), manželka Zdeňka Koláře
Kupka Jan (nar. 20.6.1899), obchodník
Lukeš Bohuslav (nar. 27.2.1904), úředník, zaměstnanec vládní policie
Panušková Marie (nar. 24.9.1899),
Petlan Josef (nar. 15.7.1915), číšník
Šída Václav (nar. 16.9.1905), restauratér
Štěpanovský Josef (nar. 17.4.1890), ředitel
Trnka Bohumil (nar. 7.6.1907), číšník
Vaněček Josef (nar. 30.7.1911)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170514Verze : 0
12.6.1942:
Dobiáš František (nar. 24.10.1910), železničář
Houžvička Antonín (nar. 28.3.1922), úředník
Hříbal Václav (nar. 20.4.1889), bednář
Jahoda Bohumil (nar. 25.1.1907), železničář
Kaňkovský Václav (nar. 14.9.1899), železničář
Krypner Antonín (nar. 6.3.1900), truhlář
Pilát Josef (nar. 18.8.1883), dělník
Přikryl František (nar. 19.12.1898), záměčník
Slanec Karel (nar. 15.10.1903), železničář
Topol Josef (nar. 10.5.1900), řidič
Trpálek Karel (nar. 28.7.1906), krejčí
Veselý František (nar. 6.11.1894), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170517Verze : 0
13.6.1942:
Čapek Josef (nar. 21.6.1897), zaměstnanec Škodových závodů Praha
Čížek Otakar (nar. 25.8.1883), berní ředitel
Friedmann Ludvík (nar. 12.6.1917), malíř pokojů
Grob Abraham (nar. 28.8.1900), obchodník
Hejduk Vojtěch (nar. 12.3.1917), zámečník
Korn Bohumil (nar. 7.10.1893), železničář
Souček Jan (nar. 23.9.1888),poštovní zaměstnanec
Štika Josef (nar. 25.12.1899), kadeřnník
Štiková Hana [(nar. 25.7.1924), kadeřnice, dcera Josefa Štiku
Štiková Marie (nar. 15.3.1902), manželka Josefa Štiku
Votava Jan (nar. 4.2.1902)


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170520Verze : 0
15.6.1942:
Fischman Otto (nar. 14.6.1887), obchodník
Kohn Herrman (nar. 9.12.1893), obchodnk
Kopřiva Stanislav (nar. 4.9.1919), strážník
Pužman Jaroslav (nar. 21.2.1887), tajemník
Skořepa Miloslav (nar. 24.2.1895), školní inspektor


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170541Verze : 0
16.6.1942:
Hejda Václav (nar. 25.1.1920), pekař
Michalský Václav (nar. 10.4.1921), kovář
Michalská Jarmila (nar. 12.4.1924), kadeřnice, manželka Václava Michalského
skupina občanů z Lidic – příslušníci rodin Horákových a Stříbrných:
Frühaufová Marie (roz. Horáková, nar. 20.2.1919),
Horák Bohumil (nar. 1.5.1887), tovární dělník
Horáková Anna (roz. Wolfová, nar. 13.9.1891), manželka Bohumila Horáka
Horák Josef (nar. 28.4.1885), hutník
Horáková Anna (roz. Zahálková, nar. 27.6.1886), manželka Josefa Horáka
Horáková Marie (nar. 9.1.1923), dcera Anny a Josefa Horáka
Horáková Marie (nar. 6.8.1885), manželka bratra Josefa Horáka
Horák Stanislav (nar. 28.10.1897), hospodář
Horáková Anastázie (nar. 25.4.1902), manželka Stanislava Horáka
Horák Štěpán (nar. 10.3.1887), řezník
Horák ml. Štěpán (nar. 5.1.1920), řezník
Horák Václav (nar. 12.9.1920), hutník
Kohlíček Václav (nar. 6.1.1916), kupecký tovaryš
Stříbrná Marie (nar. 19.2.1894),
Stříbrný František (nar. 17.9.1917), poštovní úředník, syn Marie Stříbrné
dále dělníci noční směny, kteří byli dodatečně pochytáni:
Černý František (nar. 26.12.1907), vlakvedoucí
Doležal Josef (nar. 6.4.1927), zednický učeň
Hroník Karel (nar. 24.10.1900), hutník
Kácl Josef (nar. 14.2.1912), hutník
Kadlec Václav (nar. 3.2.1922), strojní zámečník
Kopáček Václav (nar. 19.11.1921), soustružník
Müller Jaroslav (nar. 19.5.1913), dělník
Nerad Josef (nar. 13.4.1927),
Petrák Josef (nar. 19.12.1903), dělník
Pitín František (nar. 17.10.1905), hutník
Pospíšil Bohumil (nar. 15.9.1890), horník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170550Verze : 0
17.6.1942:
Couf František (nar. 24.2.1901), architekt
Coufová Josefa (nar. 13.3.1906), manželka Františka Coufi
Eliáš Alois (nar. 29.9.1890), předseda vlády div. gen.
pplk. Kolenatý Josef (nar. 5.8.1885),
Krása Jiří (nar. 5.5.1910), tovární dělník
Merhaut Jaroslav (nar. 12.11.1897), zemědělský rada
Mrňák František (nar. 29.11.1899), dělník
Pavlík Václav (nar. 30.10.1902), knihtiskař
Písařík Josef (nar. 4.5.1896), úředník
Rosenbaum František (nar. 20.12.1912), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170571Verze : 0
18.6.1942:
Cemper Karel (nar. 20.7.1888), rolník
Geduldiger Josef (nar. 8.7.1895), obchodník
Kolbaba Oldřich (nar. 3.7.1890), ředitel
Kolovecký Jaroslav (nar. 10.8.1889), úředník
Srpek Tomáš (nar. 4.5.1903), autodopravce
Straková Marie (nar. 25.3.1903),
Suchý Josef (nar. 18.1.1902), oficiál
Šimanovský Richard (nar. 12.11.1883), obchodník
Zelenka Karel (nar. 20.6.1897), obchodník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170572Verze : 0
19.6.1942:
Dvořák Miloslav (nar. 4.7.1923), tuhlář
Eisman Václav (nar. 26.4.1902),
Hejnalová Božena (nar. 17.11.1885), dělnice
Kešnerová Milada (nar. 29.2.1920), dělnice
Novák Sylvestr (nar. 21.10.1908), kočí
Spilková Marie (nar. 19.6.1884),
Svobodová Marie (roz. Brabcová, nar. 2.7.1914), kadeřnice


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170640Verze : 0
20.6.1942:
Drbal Karel (nar. 10.8.1906), úředník
Fousek Josef (nar. 6.4.1875), strojvůdce
Fousek Karel (nar. 25.11.1907), železničář, syn Josefa Fouska
Kalina Jaroslav (nar. 11.2.1895), úředník
Košal Josef (nar. 7.8.1901), truhlářský pomocník
Kukla Ivan (nar. 4.7.1890), zemědělský vrchní komisař
Lecjaký Josef (nar. 19.3.1884), technický úředník
Motyčka Arnošt (nar. 12.10.1900), soudní exekutor
Palička Josef (nar. 2.4.1909), policejní agent
Pour Ivan (nar. 17.3.1898), tajemník
Provazníková Barbora (nar. 19.5.1916), farmaceutka
Karel Racek (nar. 27.6.1871), ministerský rada
Racková Marie (nar. 2.3.1888), manželka Karla Racka
Síba Ladislav (nar. 1.9.1915), úředník
Stein Walter (nar. 28.4.1911), obchodník
Svata Rudolf, komisař
Syrový Vratislav (nar. 2.11.1905), medik
Šrom Josef (nar. 28.2.1888), vrchní sekční rada
Zbořilová Anna (nar. 16.2.1907),
Žilka Jindřich (nar. 1.9.1886), generální tajemník agrární strany a poslanec


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170645Verze : 0
22.6.1942:
Krupička František (nar. 24.12.1876),
Žitný Karel (nar. 22.1.1901), strojní zámečník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170646Verze : 0
23.6.1942:
Horák Vladimír (nar. 26.2.1884), ministerský rada
Chytrý Vladimír (nar. 15.4.1901), obchodník
Janata Oldřich (nar. 25.2.1872), soukromník
Jirásková Anna (nar. 24.8.1901), soukromnice
Mikeš Václav (nar. 6.12.1908), adjunkt Zemského úřadu
Mikešová Anežka (nar. 29.12.1909),
Mikulica Otmar (nar. 11.9.1917),
Stočes František (nar. 19.5.1895), vrchní technický ředitel


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170647Verze : 0
24.6.1942:
Hovorka Karel (nar. 29.5.1890), poštovní podúředník
Hrubý Václav (nar. 21.1.1901), pomocný dělník
Mihula Václav (nar. 3.3.1912), řezník
pplk. Nováček František (nar. 16.2.1889),
Páta Josef (nar. 27.8.1886), univerzitní profesor
Rubeš Karel (nar. 29.10.1897), železničář
Řehák Jaroslav (nar. 21.1.1915), rolník
Řehák Zdeněk (nar. 5.12.1916), rolník, bratr Jaroslava Řeháka
Staněk Rudolf (nar. 27.5.1891), nožíř
Šmíd František (nar. 15.1.1912), dělník
Víková Anna (nar. 20.6.1902), korespondentka
Vítkovský Čeněk (nar. 17.8.1888), úředník
Vosmík st. Bohumil (nar. 11.10.1887), řezník
Vosmíková Anna (nar. 15.5.1885), manželka Bohumila Vosmíka st.
Vosmík ml. Bohumil (nar. 31.10.1923), řezník, syn Bohumila Vosmíka st.
Vosmíková Božena (nar. 7.11.1914), dcera Bohumila Vosmíka st.
Vosmík Oldřich (nar. 13.11.1912), řezník, syn Boženy Vosmíkové
Vosmíková Alžběta (nar. 4.2.1914), manželka Oldřicha Vosmíka


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170648Verze : 0
25.6.1942:
Dlask František (nar. 17.11.1889), úředník
mjr.Rošický Jaroslav (nar. 18.9.1884),
Rošický Evžen (nar. 15.10.1914), novinář, syn Jaroslava Rošického
Schart Dobříše Adolf (nar. 2.6.1889), hoteliér a starosta
Schartová Otilie (nar. 2 2.1.1899), manželka Dobříše A. Scharta
Schartová Dagmar (nar. 20.1.1920), dcera Otilie a Dobříše A. Schartových


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170649Verze : 0
26.6.1942:
Andres Jaroslav (nar. 18.1.1899), tovární strážník
Čumpelík Jaroslav (nar. 22.7.1917), úředník
Dřevo Bohumil (nar. 12.10.1919), bankovní úředník
Holeček Václav (nar. 17.8.1911), poštovní úředník
Holečková Jiřina (nar. 1.7.1915), úřednice, sestra Václava Holečka
Koháček Bohuslav (nar. 27.11.1892), šofér
Löwy Ladislav (nar. 11.2.1917),
Pivoňka František, úředník
Růžička Karel (nar. 26.12.1892), zámečník
Římovský Miloslav (nar. 15.11.1896), úředník
Schöbl Václav (nar. 27.3.1900), expedient Melantrichu
Škopek Alois (nar. 26.3.1917), úřendík
Zdařil Alois (nar. 28.3.1916), úředník
Zeman Miroslav (nar. 26.6.1910), úředník
Žák Josef (nar. 28.7.1910), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170650Verze : 0
27.6.1942:
Císař Antonín (nar. 2.12.1904),
Císařová Emilie (nar. 30.10.1905), manželka Antonína Císaře
Gross Moric (nar. 20.11.1920),
rtm. Kališ František (nar. 21.4.1895),
Liška Adolf (nar. 14.6.1903), lakýrník
Mikšovský Štěpán (nar. 27.12.1893), zámečník
Morrisová Jarmila (nar. 18.10.1907), kadeřnice
Prachař František (nar. 8.7.1900), poštovní sluha
Šimek Karel (nar. 2.1.1895), dělník ČMD


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170653Verze : 0
29.6.1942:
Boháček Václav (nar. 11.10.1901), tajemník
Cibulka Rudolf (nar. 22.4.1909), úředník
Hála Alois (nar. 21.6.1886), adjunkt ČMD
Kirchenbergerová Anna (nar. 22.9.1899),
Kirchenbergerová Eva (nar. 4.12.1921), obchodní zaměstnankyně, dcera Anny Kirchenbergerové
Kočárek Josef (nar. 10.7.1911),
Mach Břetislav (nar. 27.6.1902), tajemník
Maršík Karel (nar. 22.7.1886), bankovní úředník
Pekárek Jan (nar. 20.7.1883), poslanec
Pekárková Valerie (nar. 17.12.1884), manželka Jana Pekáreka
Prepsel Bohuslav (nar. 19.6.1907), obchodník
Salzer Erich (nar. 5.7.1903), úředník
Sattler Robert (nar. 26.4.1904), obchodník
Smetana Alois (nar. 25.3.1904), zaměstnanec hlavního města Prahy
Starer Emanuel (nar. 22.5.1905), zástupce
Tečz Josef (nar. 7.4.1896), tajemník
Vachutová Anežka (nar. 19.1.1910), prodavačka
Vojáček Jindřich (nar. 2.7.1890), lékař
Výborný Miloslav (nar. 12.6.1914), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170654Verze : 0
30.6.1942:
Ajšman Václav (nar. 20.9.1896), policejní praporčík
Bohemský Josef (nar. 28.8.1898), strojní zámečník
Beránek Čeněk (nar. 11.11.1869), kameník
Bejlek Václav (nar. 1.11.1896), úředník
Černý Josef (nar. 24.8.1990), cukrář
Čvančara Václav (nar. 20.10.1888), krejčí
Dvořák František (nar. 29.11.1914), radiomechanik
Eckstein Jindřich (nar. 23.5.1884), mechanik
Fiala Václav (nar. 15.9.1899), úředník
Fousek Josef ,
Franc Jiří (nar. 16.11.1900), vrchní poštovní tajemník
Haisman Emil (nar. 16.3.1891), telegrafní dělník
Haken Miroslav (nar. 19.1.1898), advokát
Hanuš Ferdinand (nar. 20.9.1902),
Herynk Antonín (nar. 9.6.1884), vrchní učitel
Houdek Ladislav (nar. 28.2.1905), elektrotechnik
Hrubá Anna (nar. 11.7.1913), učitelka
plk. Churavý Josef (nar. 27.10.1894), sekční rada
Kamper Otakar (nar. 19.8.1878), rada direktoria Hypoteční banky
Kamperová Růžena (nar. 1.10.1875), manželka Otakara Kampery
Karel Jan (nar. 29.6.1909), průvodčí
Kintnerová Anna (nar. 23.4.1905),
Kodet Ladislav (nar. 28.6.1899), veřejný zaměstnanec
Kosík František (nar. 31.7.1911), strážník
Kratina Jaromír (nar. 31.8.1899), úředník ČMD
Kratochvíl Karel (nar. 2.8.1903), technický úředník
npor. Krejčí Josef (nar. 7.3.1890),
Kučera Jaroslav (nar. 4.2.1896), vyšší důstojník
Kukula Antonín (nar. 16.12.1901), vrchní tajemník
Langer Abraham (nar. 14.10.1904), obchodní zástupce
Líkař Josef (nar. 12.5.1903), klempíř
Lorenz Jiří (nar. 21.12.1910), redaktor
Mach Josef (nar. 5.9.1902), zaměstnanec Pražských podniků
Mandys František (nar. 6.7.1903), zámečník
Mašek Bohumír (nar. 5.11.1905), úředník
pplk. Mašín Josef (nar. 26.8.1896),
mjr. Neudörfer Sikmund (nar. 5.6.1899),
Oplatková Emilie (nar. 24.11.1892), soukromnice
Orenstein Walter (nar. 7.5.1903),
Pelej Josef (nar. 17.10.1908), tajemník Husovy nadace v likvidaci
Plamínková Františka (nar. 5.2.1875), předsedkyně Ženské národní rady a senátorka
Pletánek Josef (nar. 4.3.1885), úředník
Přidal Vojtěch (nar. 11.12.1909), úředník
Ludmila Přidalová (nar. 25.8.1914), učitelka, manželka Vojtěcha Přidala
Pugnar Jan (nar. 5.11.1882), advokát
Rattman Alois (nar. 11.11.1902), lakýrník
Richter Rudolf (nar. 13.3.1912), strážník
Řehák Václav (nar. 24.2.1911), klempíř
Saibert Ladislav (nar. 6.4.1906), zemědělský komisař
Schwarz Vincenc (nar. 5.9.1902), redaktor
Schwarzová Zdeňka (nar. 18.12.1905), manželka Vincence Schwarze
Schweizar Břetislav (nar. 7.3.1915), obchodník
Slavík Bedřich (nar. 21.9.1913), radiotechnik
Slavík František (nar. 17.7.1892), zaměstnanec berního úřadu
Slavíková Marie (nar. 24.6.1896), manželka Františka Slavíka
Soucha Antonín (nar. 29.5.1903), truhlář
Stern Felix (nar. 12.3.1914), chemik
Šourek Jiří (nar. 17.9.1907), technický úředník
Šourek Otto (nar. 12.10.1879), otec Jiřího Šoureka
Šváb Karel (nar. 4.11.1896), knihkupec
Švanda Bedřich (nar. 26.1.1891),
Ťalský Karel (nar. 22.3.1898), úředník
Tušer František (nar. 10.1.1908), majitel drogerie
Vojtěchovský Miloslav (nar. 10.2.1906), zámečník
Vrede Ladislav (nar. 1.6.1896), železničář
Zeithammel st. Otokar (nar. 14.4.1882), technický rada ČMD
Zeithammel ml. Otokar (nar. 8.2.1917), četař vládního vojska, syn Otokara Zeithammela st.
Zeithammelová Blažena (nar. 17.11.1914), úřednice, sestra Otokara Zeithammela ml.
Zeman Jiří (nar. 7.11.1892), průvodčí


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170659Verze : 0
1.7.1942:
Bajgar Vilém (nar. 19.6.1906), zaměstnanec ČMD
Bajgarová Marie (nar. 24.3.1909), manželka Viléma Bajgara
Barcal Jaroslav (nar. 5.6.1926), student
Bažant Jaroslav (nar. 9.9.1911), strojní zámečník
Bechyně Vladimír (nar. 17.9.1924), student
Belza Jaroslav (nar. 29.10.1926), student
Bínovec Josef (nar. 19.10.1896), strojvůdce
Brouček Alois (nar. 14.7.1900), úředník
Černoch František (nar. 22.7.1897), odborný učitel
Demartini Alfred (nar. 18.12.1877), úředník
Demartiniová Irena (nar. 24.3.1898), manželka Alfreda Demartini
Demartini Mario (nar. 24.1.1924), student, syn Ireny a Alfreda Demartiniových
Dočkal Josef (nar. 7.2.1898), manipulant
Dvořák Franišek (nar. 8.3.1926), student
Enšperger Jaromír (nar. 4.3.1926), student
Fantlová Ida (nar. 4.8.1881), soukromnice
Finger Rudolf (nar. 8.5.1886), obchodník
Formánek Jaroslav (nar. 7.10.1897), drogista
Formánek Karel (nar. 29.6.1904), drogista
Fuchs Gerhard (nar. 26.12.1900), obchodník
Göpfert Otto (nar. 31.7.1915), úředník
Grunel Antonín (nar. 11.11.1905), učitel
Hanus Pavel (nar. 20.12.1889),
Hejplík František (nar. 25.1.1901),zahradník
Hejplíková Anežka (nar. 20.5.1898), manželka Františka Hejplíka
Hodys Josef (nar. 10.6.1894), železničář, zřízenec ČMD
Horyna Ladislav (nar. 10.1.1902), úředník
Hykl Karel (nar. 12.8.1894), topič na lokomotivě
Jandák Josef (nar. 12.5.1909), sklář
Jelínek Josef (nar. 6.10.1890), rolník
Kautský Oldřich (nar. 9.12.1911), zřízenec záložny
Korejs Miloš (nar. 14.8.1906), učitel
Košek Josef (nar. 14.10.1911), obchodní zástupce
Košťál František (nar. 29.8.1905), holič
Kotlář Václav (nar. 28.9.1905), disponent
Kotouč Jaroslav (nar. 10.11.1914), obchodník
Lonský Zdeněk (nar. 6.12.1925), student
Lukeš Miloš (nar. 27.8.1907), bankovní úředník
Minařík Josef (nar. 4.9.1901), zvěrokleštič
Minařík František (nar. 22.10.1903), zvěrokleštič, bratr Josefa Minaříka
Mrázek František (nar. 30.3.1905), rolník
Nebeský Antonín (nar. 10.6.1907), úředník
Nikl Antonín (nar. 22.3.1895), stavitel
Niedr Josef (nar. 17.12.19011), skladník
Novák Václav (nar. 4.8.1909), technický úředník
Pajer Jan (nar. 7.10.1884), železničíář
Pata Václav (nar. 4.9.1896), odborný učitel
Pitlík František (nar. 27.6.1898), soukromný úřeník, disponent
Puffler Julius (nar. 22.3.1897), úředník
Racek Václav (nar. 22.10.1885), dílovedoucí ČMD
Rezek Hynek (nar. 14.9.1908), úředník
Rulf Josef (nar. 22.3.1898), strážník
Slavík Emanuel (nar. 11.6.1915), úředník
Strach Eugen (nar. 22.6.1897), úředník Úřadu říšského protektora
Šulc František (nar. 27.5.1904), úředník
Topič Josef (nar. 20.2.1898), četnický vrchní strážmistr
Trneček Alois (nar. 7.12.1913), úředník
Ulrich Kardel (nar. 18.9.1909), advokátní úředník
Váp Alois (nar. 10.3.1892), úředník
Varhan Jindřich (nar. 7.8.1890), revírní policejní inspektor
Vastl Jan (nar. 20.1.1926), student
Vynáhlovský Jan (nar. 14.4.1916), učitel
Vykročil Václav (nar. 15.8.1895), školník
Zich Adolf (nar. 7.2.1911), úředník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170712Verze : 0
2.7.1942:
Balounek Jan (nar. 13.4.1906), truhlář
Bouček Jaromír (nar. 4.5.1895), vrchní rada
Brož Pavel (nar. 3.1.1909), truhlář
Bureš Antonín (nar. 17.2.1907), truhlářský pomocník
Černík František (nar. 25.11.1881), automechanik
Černý st. Antonín (nar. 10.12.1885), rolník
Černý ml. Antonín (nar. 19.8.1915), rolník, syn Antonína Černého st.
Dolejší Václav (nar. 9.12.1899), sedlák
Dolejší Amalie (nar. 1.11.1907), manželka Václava Dolejšího
Franc Jiří (nar. 12.6.1925),
Francová Františka (nar. 10.7.1906), prodavačka, sestra Jiřího France
Heřmanský Josef (nar. 23.2.1910), uhlářský pomocník
Hrubý Karel (nar. 27.4.1883), košíkář
Javůrek Josef (nar. 28.4.1888), železničář
Kačer Antonín (nar. 15.8.1899), tesař
Katz Otto (nar. 30.5.1917), úředník
Klíma Jaroslav (nar. 28.9.1897), zdravotní rada
Kurková Božena (nar. 23.7.1903), úřednice
Lacina Stanislav (nar. 14.7.1893), hoteliér, stakář
Malinský Karel (nar. 4.9.1882), ministerský rada zemědělství
Maruna Josef (nar. 15.10.1894), okresní hejtman v Brandýdse nad Labem
Páta František (nar. 26.3.1885), knihovník Zemského muzea
Pekárek René (nar. 29.12.1911), disponent a syn poslance
Pelc Hynek (nar. 25.2.1895), univerziní profesor
Podhajský Karel (nar. 5.11.1896), okresní hekjtman v Lounech
Pokorný František (nar. 31.1.1898), tajemník
Rovnánek Jan (nar. 11.4.1918), dělník
Řeháček Antonín (nar. 19.10.1889), truhlářský dělník
Semík Alois (nar. 20.6.1905), dělník
Sklenář Jan (nar. 12.9.1910), zásobovací referent
Smetana Ferdinand (nar. 8.12.1912), zámečník
pplk. Sokolář Julius (nar. 6.11.1895),
Stowasser Leo (nar. 1.12.1890), zástupce
Strimpl Václav (nar. 20.7.1894), lékař, vědecký pracovník
Svoboda Viktor (nar. 17.7.1889), advokát
Tomíček Otto (nar. 8.12.1914),
Topol Václav (nar. 13.12.1884),
Trnka Václav (nar. 2.8.1908), řezník
Tužil Josef (nar. 5.8.1903), notářský koncipient
Veselý Jaroslav (nar. 30.7.1908), zástupce pojišťovny
Voborský Václav (nar. 9.9.1901), dělník
Vožický Jaroslav (nar. 17.11.1896), rada Zemského úřadu
Záhorský Gustav (nar. 26.8.1892), sekční rada
Zich Antonín (nar. 2.8.1905), skladník


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170726Verze : 0
3.7.1942:
Balzar Boris (nar. 20.11.1921), špeditér
Bárta Josef (nar. 22.3.1890), ředitel Českomoravských strojíren Praha
Bartoň Oldřich (nar. 22.12.1897), ředitel Českomoravských strojíren Praha
Berka Otakar (nar. 27.2.1893), ředitel Českomoravských strojíren Praha
Branstein Fedor (nar. 24.8.1916),
Caha Jaroslav (nar. 12.7.1921), úředník
Cyrin Josef (nar. 24.12.1894), úředník
Čejdová Vlastimila (nar. 28.7.1921), dělnice
Červený Stanislav (nar. 20.6.1908),
Doubek Čeněk (nar. 13.7.1895), poštovní revident
Duška Jindřich (nar. 30.12.1890), strojní inženýr
Englemüller Václav (nar. 23.7.1921), obchodník
Fischer Eduard (nar. 2.7.1896), vládní rada
Frýdl Jiři (nar. 22.4.1923), soukromý úředník
Hrabě Bohuslav (nar. 16.2.1898), naddůlní
Hrdlička Emil (nar. 7.10.1894), starosta Humpolce
Imramovský Bohumil (nar. 10.2.1920), úředník
Kapr František (nar. 10.4.1886), pekař
Kindl Slavomír (nar. 22.1.1921), prokurista
Krátký Rudolf (nar. 7.10.1906), drogista
Kulhánek František (nar. 4.3.1890), úředník
Laštovička Josef (nar. 15.11.1879), štábní strážmistr
Mahovský Rudolf (nar. 22.10.1887), českobratrský farář
Matějka Vladimír (nar. 26.9.1896), legační rada
Mizera Václav (nar. 8.7.1895), prokurista Českomoravské továrny Praha
Mossig Antonín (nar. 15.11.1886), zaměstnanec a výběrčí Pražských městských závodů
Nosek Jan (nar. 28.10.1919), soukromý úředník
Novák Bohumil (nar. 9.1.1919), chemik
Novák Josef (nar. 3.6.1909), advokát
Nováková Zdenka (nar. 5.5.1914),
Parůžek Antonín (nar. 24.9.1920), akvisitér městské spořitelny
Parůžek Václav (nar. 18.3.1885), vrchní pokladník, otec Antonína Parůžka
Raudnická Margit (nar. 26.4.1923), studentka
Rychnovský Čestmír (nar. 23.12.1919), student
Říha Jan (nar. 5.6.1902), učitel
Sojková Rosa (nar. 9.4.1911), úřednice Magistrátu hlavního města Prahy
Svobodová Marie (nar. 17.11.1882), obchodní provozovatelka
Šilingerová Anna (nar. 23.9.1895), manželka správce cerhovického pivovaru
Šteflíček Otto (nar. 15.2.1901), notář
Švec Vojtěch (nar. 13.7.1898),
Vaněk Václav (nar. 16.12.1888), zástupce vrchního ředitele Národní banky
Vilánek Josef (nar. 15.6.1906), zámečník
Wahl Veleslav (nar. 9.4.1891), advokát
Wahl Karel (nar. 22.1.1895), ředitel závodů Ringhofer Praha
Záhora Bohuslav (nar. 15.11.1921), volontér
Ziegloserová Anna (nar. 7.3.1883), spisovatelka


Data poskytl uživatel Michal Šimůnek
URL : https://www.valka.cz/Seznam-osob-popravenych-za-II-stanneho-prava-v-Praze-t26977#170820Verze : 0