Main Menu
User Menu

Severopečorský NPT

Северо-Печорский ИТЛ

     
Název:
Name:
Severopečorský nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Sevpečlag, Pečorský železniční NPT, Pečorský NPT, Pečorlag, Pečorstroj
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
14.05.1940-24.07.1950
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Severní správa táborů železniční výstavby
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
14.05.1940-DD.MM.RRRR Bolšakov, G. P. ( )
DD.MM.RRRR-30.04.1941 Česnokov, ( )
30.04.1941-DD.MM.RRRR Potěmkin, N. F. ( )
25.01.1942-05.09.1942 Uspenskij, D. V. ( )
05.09.1942-26.12.1946 Barabanov, V. A. ( )
26.12.1946-14.07.1950 Borovickij, A. I. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Abez
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severopecorsky-NPT-t127218#430578Verze : 0
MOD
Severopečorský nápravně pracovní tábor / Северо-Печорский исправительно-трудовой лагерь



Hospodářská činnost:
- výstavba úseku železniční tratě Kotlas-Vorkuta od Kožvy do Vorkuty
- dokončovací práce a práce na zvýšení propustnosti postavené tratě
- dokončení prací určených pro likvidovaný Zapolární tábor
- výstavba prvních 40 kilometrů tratě ČumMys-Kamennyj
- výstavba loděnice a kotvišť na řece Pečoře
- výstavba uhelných skladů
- výstavba elektrárny
- výstavba obytných domů
- výroba vápna
- výroba cihel
- lesní práce
- zemědělské práce
- práce v autoopravárenském podniku GULŽDS



Počet vězňů:
01.07.1940 — 3 851
01.01.1941 — 34 959
15.06.1941 — 91 664
01.01.1942 — 102 354
01.01.1943 — 58 825
DD.01.1944 — 23 019
DD.01.1945 — 33 598
01.01.1946 — 34 826
01.01.1947 — 56 615
01.01.1948 — 47 815
01.01.1949 — 39 436
01.01.1950 — 42 028



Telegrafní kód:
Zvezda



Doplňující informace:
Tábor byl v roce 1950 sloučen se Severním železničním nápravně pracovním táborem. Nový tábor byl označován jako Pečorský NPT. Nicméně již i Severopečorský tábor byl často označován jen jako Pečorský tábor.




Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Severopecorsky-NPT-t127218#430581Verze : 0
MOD