Main Menu
User Menu

Rašice

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Rašice
Originální název:
Original Name:
Rašice
Další názvy:
Other Names:
(1266) Raas, (1294) Raz, (1334) Keethraas, Raas Superior, (1773) Raas, (1920) Vyšné Rášovo, Horný Ráš, (1927) Rašice; maďarsky Rás, Felsörás, Raas.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°28'19.59"N 20°14'18.81"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1334
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol reformovaný gotický z roku 1309, klasicistický upravený v roku 1791, v interiéri sa nachádza drevený maľovaný strop z roku 1786 a empora z roku 1791
- Kúria klasicistická z konca 18. storočia, ktorá sa nachádza na samote Ráš
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí – Ráš (Nižné Rašice) – obec sa odčlenila od Rašíc v roku 1334.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.rasice.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Rasice-t127158#430467Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127158#430467Version : 0
MOD