Main Menu
User Menu

Pečorský NPT

Печорский ИТЛ

     
Název:
Name:
Pečorský nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Pečorlag
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
24.07.1950-05.08.1959
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULAG MJu
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULAG MVD
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR MVD Komi ASSR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GUITK MVD SSSR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR MVD RSFSR
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
24.07.1950-DD.MM.RRRR Ključkin, I. I. ( )
01.04.1953-26.06.1953 Babajev, N. V. ( )
26.06.1953-13.12.1954 Urazov, I. I. ( )
13.12.1954-30.01.1959 Titov, P. Ja. ( )
30.01.1959-DD.MM.RRRR Garbuz, B. K. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Pečora
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Pecorsky-NPT-t127271#430718Verze : 0
MOD
Pečorský nápravně pracovní tábor / Печорский исправительно-трудовой лагерь



Hospodářská činnost:
- výstavba druhých kolejí na trati VelskVorkuta
- výstavba železniční tratě VorkutaChalmer-Ju a tratě z Chanoveje k uhelnému dolu
- další práce spjaté s železniční dopravou
- práce v závodu na opravu železničních vagonů
- práce v elektrárně v Solvyčegodsku
- práce na nádražích v Pečoře a Intě
- práce pro kombinát Vorkutaugol
- výstavba tratě ČumLabytnangi
- práce pro Rakpaský průmyslový kombinát (dřevařství)
- práce dosud zajišťované Uchtsko-ižemským nápravně pracovním táborem (ropný a papírenský průmysl)
- práce dosud vykonávané Minerálním táborem (uhelný průmysl)
- stavební práce v přístavu Narjan-Mar
- stavba doků v říčním přístavu v Pečoře
- výroba alabastru, vápna a cihel
- lesní práce
- zemědělské práce
- těžba štěrku, kamene, písku, zeminy
- výroba obalových krabic



Počet vězňů:
01.01.1951 — 59 408
01.01.1952 — 38 926
01.01.1953 — 47 001
01.01.1954 — 23 678
01.01.1955 — 18 505
01.01.1956 — 10 046
01.01.1957 — 7 389
01.01.1959 — 12 773



Telegrafní kód:
Zvezda



Doplňující informace:
Tábor vznikl v roce 1950 sloučením Severního železničního nápravně pracovního tábora se Severopečorským táborem.




Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL : https://www.valka.cz/Pecorsky-NPT-t127271#430845Verze : 0
MOD