Main Menu
User Menu

Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu [1969-1991]

Fighter Air Force Department of 3rd State Air Defense Division

     
Název:
Name:
Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Oddělení stíhacího letectva 3. sboru protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1991
Nástupce:
Successor:
Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1969-01.05.1991 3. divize protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.05.1991 Žatec, kasárny"RÜT" /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1969-23.07.1973 Hradecký, Miloš (Plukovník) Ing.
23.07.1973-05.12.1973 Havlík, František (Podplukovník) Ing.
04.12.1973-10.01.1974 Rypl, František (Plukovník) Ing.
10.01.1974-DD.12.1974 Havlík, František1)(Podplukovník)
DD.12.1974-DD.MM.RRRR Špinka, Miroslav (Plukovník) Ing.
DD.MM.1979-DD.MM.RRRR Vitásek, Josef (Plukovník)
01.09.1985-21.04.1988 Daněk, Vladimír (Podplukovník) Ing.
21.04.1988-03.06.1990 Vašek, Václav (Podplukovník) Ing.
03.06.1990-01.05.1991 Trnka, Zdeněk (Podplukovník) Ing.
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.05.1991 Skupina bojové přípravy stíhacího letectva

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
1) pověřen velením
Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
"Přes nás neproletí" - Svět křídel Cheb 2016
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-stihaciho-letectva-3-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t238798#660259Verze : 14
I. Skupina bojové přípravy stíhacího letectva: 01.09.1969-01.05.1991
1. náčelník skupiny
01.09.1969-30.10.1969
30.10.1969-07.12.1969 Macek, Josef (podplukovník) Ing.
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
30.09.1979-23.08.1981 Bandík, Ján (major) Ing.

DD.MM.RRRR-01.05.1991 Hanuš, Bohumil (podplukovník)

2. Inspektor techniky pilotáže
01.09.1969-
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
01.09.MM.1976-RR.MM.1977 Breburda, Jaroslav (major) Ing.
09.10.1987-22.04.1988 Vašek, Václav (podplukovník) Ing.

3. Inspektor vzdušné střelby
01.09.1969-
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.24.08.1976-30.09.1979 Bandík, Ján (major) Ing.
DD.MM.RRRR-03.06.1990 Trnka, Zdeněk (podplukovník) Ing.

II. Starší letovod stíhacího letectva
01.09.1969-
DD.MM.RRRR-01.05.1991 Falta, Jiří (major)

III. Náčelník padákové přípravy:
01.09.1969-DD.MM.RRRR GRIM, jOSEF (PODPLUKOVNÍK)
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-stihaciho-letectva-3-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t238798#660694Verze : 6
.
Oddělení stíhacího letectva 3. divize protivzdušné obrany státu [1969-1991] - Ulustrační foto (via Ing. V. Vašek)

Ulustrační foto (via Ing. V. Vašek)
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-stihaciho-letectva-3-divize-protivzdusne-obrany-statu-1969-1991-t238798#661964Verze : 0