Main Menu
User Menu

Nišikawa, Toradžiró

Torajiro Nishikawa / 西川虎次郎

     
Příjmení:
Surname:
Nišikawa
Jméno:
Given Name:
Toradžiró
Jméno v originále:
Original Name:
西川虎次郎 / にしかわ・とらじろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.09.1867 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
18.08.1944 Fukuoka /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 1. divize
velitel: 13. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/西川虎次郎
www.geocities.co.jp

Nišikawa, Toradžiró - pochovaný v Nishi-ku, Fukushima

pochovaný v Nishi-ku, Fukushima
URL : https://www.valka.cz/Nisikawa-Toradziro-t188079#546557Verze : 2
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nišikawa
Jméno:
Given Name:
Toradžiró
Jméno v originále:
Original Name:
西川虎次郎 / にしかわ・とらじろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.07.1889 Vojenská akadémia
DD.09.1890-DD.01.1891 Toyama armádna škola pechoty
01.12.1892-24.07.1894 Armádne vojnové kolégium
29.02.1896-13.12.1897 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.07.1887 podporučík
13.06.1894 poručík
18.08.1895 kapitán
22.02.1901 major
16.11.1905 podplukovník
13.11.1907 plukovník
04.03.1913 generálmajor
06.08.1917 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1916-06.08.1917 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
26.07.1889-21.12.1898 2. gardový peší pluk
21.12.1898-13.02.1900 pridelený k Generálnemu štábu
13.02.1900-24.02.1902 odvelený do Číny
24.02.1902-17.02.1904 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
DD.03.1902-19.12.1903 odvelený do UK
17.02.1904-13.01.1905 Kancelária všeobecných záležitostí Imperiálneho hlavného velitelstva
13.01.1905-13.05.1905 štábny dôstojník Sil na rieke Yalu
13.05.1905-31.11.1905 Logistický štábny dôstojník Sil Liadong
31.11.1905-28.05.1906 štábny dôstojník Kanto expedičnej armády
28.05.1906-12.01.1907 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
12.01.1907-04.03.1913 náčelník štábu 3. divízie
04.03.1913-11.05.1914 velitel 19. pešej brigády
11.05.1914-18.08.1916 náčelník štábu Kanto expedičnej armády
18.08.1916-06.08.1917 náčelník 4. kanceláře (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
06.08.1917-24.07.1918 velitel Armádnej školy pechoty
24.07.1918-06.01.1921 velitel 13. divízie
06.01.1921-15.08.1922 velitel 1. divízie
23.03.1923-DD.MM.RRRR Reserva
01.04.1934-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

20.12.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

18.10.1915

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

07.11.1915

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

26.05.1920

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

01.11.1920

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/西川虎次郎
www.geocities.co.jp
URL : https://www.valka.cz/Nisikawa-Toradziro-t188079#546559Verze : 1
MOD