Main Menu
User Menu

Muránska Dlhá Lúka

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Muránska Dlhá Lúka
Originální název:
Original Name:
Muránska Dlhá Lúka
Další názvy:
Other Names:
(1357) Hoszszu Reth, (1435) Huzywreth, (1551) Dlua Luka, (1567) alp Muranhozzureth, (1605) Dluha Luka alias Hozu Reth, (1773) Muranska Dluha Luka, maďarsky Murányhosszúrét, nemecky Lange-Wiese, Langewiesen.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'03.65"N 20°04'52.19"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1357
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky zo 14. storočia, zbarokizovaný v 18. storočí
Kostol evanjelický tolerančný z roku 1787, veža z roku 1863
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk; www.muranskadlhaluka.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Muranska-Dlha-Luka-t127147#430454Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127147#430454Version : 0
MOD
Pamätné tabule obetí 1. a 2. svetovej vojny a výročia oslobodenia obce Muránska Dlhá Lúka.

Zdroj: vlastné foto

URL CZ: https://www.valka.cz/Muranska-Dlha-Luka-t127147#610447Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127147#610447Version : 0
MOD