Main Menu
User Menu

Minsk

Minsk

Мінск

     
Název:
Name:
Minsk
Originální název:
Original Name:
Мінск
Další názvy:
Other Names:
Минск
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
rajon Minsk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°54'00.00"N 27°34'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
1. Tsentralny (Belarusian: Цэнтральны, Russian: Центральный
2. Savetski (Belarusian: Савецкі, Russian: Советский, Sovetsky)
3. Pershamayski (Belarusian: Першамайскі, Russian: Первомайский, Pervomaysky)
4. Partyzanski (Belarusian: Партызанскі, Russian: Партизанский, Partizansky)
5. Zavodski (Belarusian: Заводскі, Russian: Заводской, Zavodskoy) with MTZ 6. Leninski (Belarusian: Ленінскі, Russian: Ленинский, Leninsky)
7. Kastrychnitski (Belarusian: Кастрычніцкі, Russian: Октябрьский, Oktyabrsky)
8. Maskouski (Belarusian: Маскоўскі, Russian: Московский, Moskovsky)
9. Frunzenski
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
ortodoxní katedrála Sv. Ducha
katolická katedrála Sv. Marie
Muzea:
Museums:
Belarusian Great Patriotic War Museum
Belarusian National Arts Museum
Belarusian National History and Culture Museum
Belarusian Nature and Environment Museum
Ethnography and Folklore Museum
Maksim Bahdanovič Literary Museum
Old Belarusian History Museum
Yanka Kupala Literary Museum
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.11.1924-15.09.1939
3. jezdecký sbor
3rd Cavalry Corps
15.01.1939-15.09.1939
16. střelecký sbor
16th Rifle Corps
15.01.1939-15.09.1939
Minská armádní skupina
Minsk Army Group
14.11.1939-11.07.1940
Běloruský zvláštní vojenský okruh
Byelorussian Special Military District
11.07.1940-21.06.1941
Západní zvláštní vojenský okruh
Western Special Military District
21.06.1941-DD.06.1941
Západní vojenský okruh
Western Military District
28.06.1941-04.07.1941
II. skupina Stíhací eskadry 52
2nd Group of the 52nd Fighter Wing
06.07.1941-10.07.1941
4. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
4th Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
06.07.1941-10.07.1941
5. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
5th Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
06.07.1941-10.07.1941
6. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
6th Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
06.07.1941-DD.07.1941
Eskadra rychlých bombardérů 210
210th Fast Bomber Wing
06.07.1941-10.07.1941
II. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210
2nd Group of the 210th Fast Bomber Wing
07.07.1941-12.07.1941
1. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
1st Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
07.07.1941-12.07.1941
2. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
2nd Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
07.07.1941-12.07.1941
3. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
3rd Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
07.07.1941-12.07.1941
I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210
1st Group of the 210th Fast Bomber Wing
09.07.1941-04.08.1941
Bombardovací eskadra 53
53rd Bomber Wing
09.07.1941-04.08.1941
I. skupina Bombardovací eskadry 53
1st Group of the 53rd Bomber Wing
09.07.1941-04.08.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 53
2nd Group of the 53rd Bomber Wing
09.07.1941-04.08.1941
III. skupina Bombardovací eskadry 53
3rd Group of the 53rd Bomber Wing
11.07.1941-10.08.1941
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 9
1st Squadron of the 9th Special Purpose Bomber Group
11.07.1941-10.08.1941
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 9
2nd Squadron of the 9th Special Purpose Bomber Group
11.07.1941-10.08.1941
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 9
3rd Squadron of the 9th Special Purpose Bomber Group
11.07.1941-10.08.1941
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 9
4th Squadron of the 9th Special Purpose Bomber Group
11.07.1941-10.08.1941
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 9
9th Special Purpose Bomber Group
11.07.1941-10.08.1941
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 9
Staff of the 9th Special Purpose Bomber Group
DD.07.1941-DD.09.1941
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
1st Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
DD.08.1941-DD.09.1941
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
4th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
5th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
6th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
7th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
8th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
9th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
Eskadra střemhlavých bombardérů 1
1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.08.1941-DD.09.1941
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
23.10.1941-01.04.1943
Letecká župa Moskva
Air Region Moscow
30.06.1943-01.08.1943
Zajišťovací divise
Assurance Division
DD.09.1943-DD.02.1944
Letecká armáda 6
6th Air Fleet
DD.09.1943-DD.02.1944
Polní letecká župa XXVII
27th Field Air Region
DD.09.1943-DD.09.1943
Skupina blízkého průzkumu 10
10th Short-Range Reconnaissance Group
27.06.1944-01.07.1944
Stíhací eskadra 51
51st Fighter Wing
29.06.1944-01.07.1944
IV. skupina Stíhací eskadry 51
4th Group of the 51st Fighter Wing
30.06.1944-02.07.1944
III. skupina Stíhací eskadry 51
3rd Group of the 51st Fighter Wing
23.07.1944-25.07.1944
10. (protitanková) letka Bitevní eskadry 77
10th (Anti-Tank) Squadron of the 77th Ground Attack Wing
DD.07.1944-DD.07.1944
1. letecká armáda
1st Air Army
DD.08.1944-01.01.1945
Běloruský vojenský okruh
Byelorussian Military District
01.01.1945-09.07.1945
Bělorusko-litevský vojenský okruh
Byelorussian-Lithuanian Military District
DD.06.1945-20.05.1957
120. gardová střelecká divize
120th Guards Rifle Division
09.07.1945-04.02.1946
Minský vojenský okruh
Minsk Military District
26.01.1946-20.03.1947
3. armáda
3rd Army
DD.08.1946-10.01.1949
1. letecká armáda
1st Air Army
DD.01.1947-31.12.1991
Běloruský vojenský okruh
Byelorussian Military District
10.01.1949-01.04.1980
26. letecká armáda
26th Air Army
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
hlavní město
populace 1 836 808 (2009)
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk
URL : https://www.valka.cz/Minsk-t112975#394736Verze : 0